E-kontorisse

Menüü

Korduvad küsimused

Miks on vaja liikluskindlustust?

Liikluskindlustus on oma olemuselt vastutuskindlustus. Lepinguga kindlustatakse sõiduki omaniku vastutus juhuks, kui tema sõidukiga põhjustatakse liikluses kahju teistele liiklejatele.

Miks sõlmida liikluskindlustuse leping just ERGOs?

Ainsana Eestis on ERGO liikluskindlustusega kaasas tasuta ööpäevaringne üleeuroopaline Liiklus+ puksiiriabi.

Mis on Liiklus+ puksiiriabi?

ERGO liikluskindlustusega kaasneb tasuta ööpäevaringne Liiklus+ puksiiriabi. Kui liiklusõnnetus juhtub Eestis või mujal Euroopas, pukseeritakse ERGOs kindlustatud sõiduk avariipaigalt lähimasse remonditöökotta või hoiukohta. Teenus on tasuta nii liiklusõnnetuse põhjustajale kui ka selles kannatajale.

Kuidas kasutada Liiklus+ puksiiriabi teenust?

Kui Sul pole võimalik pärast liiklusõnnetust sõidukiga edasi sõita, telli puksiiriteenus telefonil 655 5401. Pukseerime sõiduki sündmuskohalt lähimasse remondiettevõttesse või hoiukohta. Anname Sulle teada auto täpse asukoha ja probleemi lahendamise eeldatava aja. Kui oled liiklusõnnetuses kannatanu, pukseerime Sinu sõiduki tasuta. Pärast pukseerimist registreeri liiklusõnnetus esimesel võimalusel, pöördudes liiklusõnnetuse põhjustanud sõiduki kindlustusseltsi. Ka siis, kui oled ise liiklusõnnetuse põhjustanud, pukseerime Sinu sõiduki tasuta. Pärast pukseerimist registreeri liiklusõnnetus esimesel võimalusel ERGOs. Teenus on tasuta üksnes ERGO autoabi numbril 655 5401. ERGO ei hüvita teistel telefoninumbritel tellitud puksiiriteenust. Samuti ei hüvita ERGO Liiklus+ kaudu puksiiriteenust mujalt saadud teenuse kuludokumentide alusel.

Mis on JAH-leping?

Automaatselt pikenev ehk JAH-leping – Tähtajaline leping, mis sõlmitakse aastaks. Saadame Sulle kindlustusperioodi lõppedes automaatselt uue poliisi. Kui kasutad sõidukit aasta läbi, soovitame just JAH-lepingut. JAH-lepingu eest saad tasuda osamaksetega kas ühes, kahes, neljas või kaheteistkümnes osas.

Mis on EI-leping?

Mitteuuenev ehk EI-leping – Tähtajaline leping, mida saab sõlmida ühest päevast kuni ühe aastani. Kindlustusperioodi lõppedes ei ole meil kohustust teha Sulle pakkumust uueks kindlustusperioodiks ega väljastada poliisi. EI-lepinguga tuleb Sul endal jälgida poliisi kehtivusaega ja osta õigel ajal uus poliis. EI-lepingu kindlustusmakset ei ole võimalik tasuda osamaksetena, vaid see tuleb tasuda korraga.

Milline on liikluskindlustuse kehtivuspiirkond?

Liikluskindlustuse tavaleping kehtib nii Eestis kui ka Euroopa Majanduspiirkonna (sealhulgas Euroopa Liidu) riikides ja Šveitsis. Lisaks kehtib liikluskindlustus riikides, mis on ühinenud rohelise kaardi süsteemiga, kuid pole Euroopa Liidu ega Euroopa Majanduspiirkonna lepinguriigid. Nendesse riikidesse sõitmiseks pead kaasa võtma spetsiaalse poliisi ehk rohelise kaardi.

Mis on roheline kaart ja kuidas selle saab?

Roheline kaart on rahvusvaheline vastutuskindlustuse tõend. Selle alusel hüvitatakse kannatanule õnnetuse toimumise riigis kehtivate reeglite järgi kahjud, mis on põhjustatud liiklusõnnetuse süüdlase sõidukiga. Roheline kaart antakse ERGO kontorist tasuta. Euroopa Liidu liikmes- ja lepinguriikidesse sõites tasub roheline kaart kaasa võtta. Roheline kaart on kohustuslik järgmistes riikides: Albaania, Andorra, Bulgaaria, Bosnia ja Hertsegoviina, Valgevene, Horvaatia, Iisrael, Iraan, Maroko, Moldova, Makedoonia, Rumeenia, Serbia ja Montenegro, Tuneesia, Türgi, Ukraina ja Venemaa. Roheline kaart on soovituslik järgmistes riikides: Austria, Belgia, Küpros, Tšehhi, Saksamaa, Taani, Hispaania, Prantsusmaa, Soome, Suurbritannia, Kreeka, Ungari, Itaalia, Iirimaa, Island, Luksemburg, Leedu, Läti, Malta, Norra, Holland, Portugal, Poola, Rootsi, Slovakkia, Sloveenia, Šveits.