< ERGO ja keskkond | ERGO kindlustus

ERGO ja keskkond

Me oleme esimene põlvkond, kes mõistab, et teeme loodusele liiga. Ja viimane põlvkond, kes saab seda päästa. Aastaid oleme kindlustanud Sinu kodu, Sinu tervist, Sinu tulevikku. Nüüd on õige aeg vaadata laiemalt ja hoolida meie ühisest kodust – Eestist.

Meie tänastest ostustest sõltub, kuidas elame homme. Tulevikust hoolimine on meie loomuses.

Alustame väikestest sammudest, et astuda järjest suuremaid. See on meie kui ettevõtte missioon ja eesmärk – toetada jätkusuutlike harjumuste kujunemist ning olla osa muutusest keskkonnasõbralikuma elupaiga suunas. Mida me ERGOs teeme, et olla keskkonnateadlik ja -sõbralik tööandja ja kindlustusandja?

ERGO tööandjana:

  • Me kaasame oma töötajaid, et õpetada ja juhendada neid keskkonnasäästlikumalt tarbima vett, elektrit ja paberit. Näiteks terve ettevõtte paberitarbimine on viimase viie aastaga vähenenud ligi 2,5 korda ning järjekindlat väheneb liigne tarbimine ka kõigis teistes kontori haldusnäitajates.
  • Julgustame töötajaid ja tiime osalema erinevates rohelist mõtteviisi ja keskkonnasäästlikku eluviisi toetavates aktsioonides: võtma osa puude istutamise talgutest, osalema “Teeme Ära!” ja Maailmakoristuspäeval, olema aktiivne kogukondades vabatahtlikuna aga ka hoolitsema oma tervise eest ning veetma aega looduses liikudes.
  • Meie jaoks on väga oluline, et meie töötajad oleksid terved ja tervislikud. Sestap toetame neid läbi sporditoetuse ja ettevõtja ravikindlustuse. Ühtlasi korraldame tervislikke eluviise toetavaid väljakutseid, innustame osalema spordivõistlustel ja liikuma auto asemel rohkem jalgrattaga või jala.
  • Me ei kasuta ühekordseid nõusid, kui vähegi võimalik. Oleme peakontoris vahetanud kõik ühekordsed joogitopsid klaaside vastu ning ühekordsete kohvilusikate ja taldrikute asemel saavad meie töötajad lõunat nautida päris nõudelt.
  • Kaasame oma töötajaid, et luua uusi ja just meie töötajatele südamelähedasi projekte, kuidas meie kontorites ja ettevõttes olla vastutustundlik ning töötada välja sammud, kuidas ringmajanduse mõtteviis ERGOs juurutada ja põhimõtted kasutusele võtta.

ERGO kindlustusandjana:

Iga kahjujuhtum on koormaks keskkonnale. Sestap on meie jaoks äärmiselt oluline ennetustöö ning selle toetamine. Oleme võtnud eesmärgiks panna õlg alla erinevatele organisatsioonidele, kampaaniatele ja aktsioonidele, mis aitavad kaasa meie elupaiga kujunemisele ja keskkonnale.

  • ERGO on aktiivne vabatahtlikke päästjaid koondava Päästeliidu toetaja. Kindlustame vabatahtlike päästjate päästeautosid ning anname seltsidele suitsu- ja vingugaasiandureid, et need jõuaksid läbi liitude eestimaalaste kodudesse.
  • ERGO on Climathoni häkatoni Eesti ürituse suurtoetaja. Tahame innustada inimesi leidma lahendusi, kuidas muuta tänane tarbimisühiskond jätkusuutlikumaks.
  • Tahame oma klientidele pakkuda keskkonnasõbralikumaid lahendusi ja asendusi. Augustis ja septembris 2019 viisime läbi pilootprojekti, kus pakkusime kaskokindlustuse klientidele enam kui 5-päevase asendusauto perioodi puhul asendusauto asemel jalgratast päriseks. Kuna idee võeti vastu väga positiivselt, soovime ka edaspidi pakkuda oma klientidele sarnaseid võimalusi.

Kutsume kõiki ERGO sõpru, fänne, kliente ja töötajaid üles mõtlema oma seniste tarbimisharjumuste peale ning neid muutma, et ka tulevastel põlvedel oleks võimalik elada puhta vee ja rohelise metsa keskel.