ERGO noorte sportlaste stipendiaadid: Marie Turmann

22. aprill 2016

Mariel on mitu külge lisaks lennuakadeemias lennujuhtimise õppimisele särab ta maailmameistrivõistlustel curlingus. 

Sellele omapärase spordiala juurde jõudis Marie läbi juhuse ning nüüd võistleb ta medalikohtadele maailmameistrivõistlustel. Nimelt pandi seitse aastat tagasi pooleldi katsetades kokku esimest Eesti curlingu naiskoondist ning alates sellest on jääsport Mariele hinge pugenud.

„Marie kannab endas edasi väärtusi, mis võiksid olla eeskujuks paljudele. Lisaks sportlase jaoks elementaarsetele omadustele – suure treeningkoormuse talumine, emotsionaalse pingega toimetulek ja oskus oma võistkonda komplekteerida, on Marie suutnud korraldada ka oma elu õpingute vahel Tartus ning treeningute vahel Tallinnas", kirjeldab Marie treeningpartner ning Eesti Curlingu Liidu peasekretär Harri Lill. Nimelt jõuab Marie lisaks Tartus Lennukolledžis täiskohal õppimisele ka neljal korral nädalas Tallinnas jääle graniitkuule libistama.

„Minu üks suurimaid motosid, mida ma proovin täita on: treeni nii kaua, et sinu iidolid muutuksid su vastasteks,“ kirjeldab Marie oma motivatsiooniallikaid.

Marie suurimaks eesmärgiks jõuda 2018. aasta taliolümpiamängudele. Hiljuti jõudis noorsportlane koos partner Harri Lillega Rootsis toimunud MM-il kaheksa tugevama hulka. Eesti võistkond alistas segapaaride curlingu maailmameistrivõistlustel pingelises mängus Norra punktidega 8:7 ning pääses veerandfinaali. Võiduga teenis Eesti paar ka esimesed taliolümpiamängude kvalifikatsioonipunktid. 


ERGO noorte sportlaste stipendium loodi 2016. aastal, selle eesmärk on toetada lootustandvate noorte sportlaste ettevalmistust ja osalemist rahvusvahelistel võistlustel ning spordivahendite ostmist. Stipendiumile said kandideerida sportlased vanusevahemikus 18-25 eluaastat. Stipendiumile kandideeris kokku üle 160 noore sportlase. Spordialadest olid kõige enam esindatud suusasport ja kergejõustik, nende kannul jalgratta-, purje- ning ratsasport.

Väljavalitud 11 stipendiaatide hulgas on nii neid, kellelt võime väga häid tulemusi oodata juba käesoleva aasta Rio olümpiamängudelt, kui ka neid, kelle jaoks on sihid seatud 2018. aasta tali- ja 2020. aasta suveolümpiamängudele.

Žürii otsustas kõiki välja valitud stipendiaate toetada võrdselt 1 500 euroga sportlase kohta. Nendeks on Ralf Tribuntsov (ujumine) , Marten Liiv (kiiruisutamine), Erika Kirpu (vehklemine), Kätlin Tammiste ja Anna Maria Sepp (purjetamine), Meril Beilmann (laskesuusatamine), Kristjan Ilves (kahevõistlus), Kristin Kuuba ja Helina Rüütel (sulgpall), Kreete Verlin (kergejõustik) ja Marie Turmann (curling).