E-kontorisse

Menüü

Ka lemmikloomadel on kevad südames

Ja seda ka meie lemmikutel – koertel. Uued lõhnad igast küljest, nii maast kui ka tuulest kantuna. Ei tea ju kuts, et lume all roiskunud konditüki söömine toob endaga kaasa kõhuhäda, ega aima ka seda, et ummisjalu ahvatleva koerapreili järel joostes võib kokkupõrge autoga kurvalt lõppeda. Peremees on küll valvel, kuid see alati ei aita. Klaasikild võib käpale viga teha ka lihtsa jalutuskäigu ajal, samuti pole kunagi lõpuni selge, kuidas muidu sõbralikud koerad mänguväljakul üksteisega klapivad. Ühel hetkel sõbrad, järgmisel hetkel kaklevad nii, et karvad lendavad. Ja tee siis kindlaks, kes alustas ja süüdi on.

Et lemmiku tervisemure lahendamine rahakotist liiga suurt osa ei nõuaks, tasub mõelda koera kindlustamisele. Veterinaarabi kindlustuskaitse korral hüvitab ERGO ravikulu kindlustuslepingus kokkulepitud summa ulatuses, loomaomaniku kanda jääb vaid omavastutus. Suurimad kahjud on olnud seotud operatsioonidega, näiteks erakorraline keisrilõige, kasvaja eemaldamine, liigeseoperatsioonid, samuti liiklusõnnetuses saadud vigastuste ravi, alla neelatud mänguasjatükkide eemaldamine jms.

Kindlustuslepingut sõlmides tasub kindlasti tutvuda tingimustega, sest kõiki juhtumeid siiski ei hüvitata. Samuti tuleb esimest korda koera kindlustades arvestada nn ooteajaga, 14 päevaga kindlustustähtaja alguses, mille jooksul alanud haiguse ravikulu ei hüvitata.

Sageli on koerad õues koos noorimate pereliikmete – lastega. Paraku on ette tulnud, et valjust helist (paugust) või mõnest suuremast koerast ehmatanud loom end rihma otsast lahti rebib ja pea kaotanult minema jookseb. Ega tule tagasi ... Sama võib juhtuda ka jooksuajal, instinktid viivad isased rändama ja kõik ei naase rännakutelt.

Õnneks tulevad paljud loomad siiski ka koju või leitakse ja toimetatakse omaniku kätte. Kui seda aga ei juhtu, tuleb koera otsima hakata: minna loomade varjupaika, kasutada sotsiaalmeedia abi (nt Facebook), avaldada kuulutus. Kui looma leidmisega on kaasnenud kulud, nt kuulutuse avaldamine või kulu, mille looma leidja või hoiupaik on teinud looma hooldamiseks, hüvitab kindlustus need kuni 64 euro ulatuses.

Kui aga juhtub halvim ja koera kolme kuu jooksul leitud pole, hüvitab kindlustus omavastutust arvestades looma kindlustussumma. Selleks on looma kokkulepitud maksumus, tõutunnistuseta koerte puhul 300 eurot.

Kui koer põhjustab kahju ...

Koera tekitatud kahju eest vastutab koeraomanik. Ja kahju tekitaja pole alati suur ja kuri koer, kes hammustab inimest või teist looma. Kahju võivad põhjustada kõik koerad, näiteks rõõmust hüpates ja riided rikkudes, kedagi pikali joostes, sõiduteele sattunult auto ette jäädes, loomaarsti juures saba liputades ja seetõttu sealset vara kahjustades.

Seetõttu on lisaks koera elu ja tervise kindlustamisele mõistlik lisada kindlustuslepingusse ka vastutuskindlustuse kaitse.

Tuleb jaht või ei tule?

Tuleb, tuleb, siis kui on jahihooaeg. Ja tuleb turvalisemalt, kui koera kindlustuslepingus on ka sellekohane märge. Nimelt hüvitatakse vigastused, mis loom on jahi käigus saanud, vaid siis, kui jahil käimine kui suurem risk on kindlustuslepingus kokku lepitud. Seda, mis kõik juhtuda võib, teavad jahimehed ise kõige paremini. Igal juhul on koer jahimehe sõber, truu kaaslane ja asendamatu jahiseltskonna liige, kelle vigastused või kaotus väärivad korvamist.

Sõbral ei pea olema pabereid

Pole tähtis, mis tõugu koer on, igale inimesele on just tema loom kõige kallim ja tähtsam. Ja hädad ei tee vahet ning tabavad nii tõupaberitega kui ka paberiteta koeri.

Kindlustuslepingu saab sõlmida igale koerale vanuses 4 kuud kuni 7 aastat, oluline on vaid, et koer oleks kiibistatud.

Küsi pakkumust lemmikloomakindlustusele