E-kontorisse

Menüü

Millega  kodu kindlustamisel sageli eksitakse?

Ikka on neid, kes ütlevad, et no milleks ma peaksin kodu kindlustama, minu koduga ei saa ju midagi juhtuda. Kindlustuse peale tasub siiski mõelda ka neil, kes pangalaenust priid, ent ikkagi ei soovi ootamatute väljaminekutega silmitsi seista. ERGO riskiinsener Jan Raja toob mõned näited, millega kodu kindlustamisel sageli eksitakse.

1. Piiratud või valimata jäänud kindlustuskaitse

  • Torm kannab batuudi või mõni muu eseme Teie õuealalt naabri kasvuhoonesse – suure tõenäosusega ei tee see naabritevahelisi suhteid just paremaks. Sestap ongi oluline, et oleks olemas vastutuskindlustus, mis katab ka majaomaniku poolt teistele tekitatud kahjud.
  • Risk kellegi teise vara kahjustada on märksa suurem korterite puhul: veeavarii tõttu saavad kahju alumised naabrid ning tulekahju puhul lisaks ka ülemised. Kui vastutuskindlustuse kaitse on ostmata jäänud, toob see endaga kaasa mitme korteri remondikulu.
  • Varas viib väärisesemed, lepingus aga puudub märge nende kindlustamise kohta.

Et kõiki õnnetusi pole võimalik ette näha, tasub eelistada koguriskikindlustust.

2. Koduse vara alahindamine.

Kindlustussumma määramisel arvestatakse vaid väärtuslikumaid asju, mis võivad varastele huvi pakkuda. Veeavarii või tulekahju järel ei pruugi sellest summast aga kodu täielikuks uuesti sisustamiseks piisata. Seepärast tasub koduse vara kindlustussummat valides mõelda eeskätt tule- ja veekahjudele – siis saab kodu alati endisel kujul taastada.

Lisakaitsed ei suurenda kindlustusmakseid oluliselt, vaid mõne euro võrra, ent tagavad Teile rahulikuma une.

Osta kodukindlustus