E-kontorisse

Menüü

Reisikindlustus: mida varem, seda parem ja soodsam

ERGO isikukindlustuse grupi juht Annika Mällo selgitab, mida tasub enne reisile minekut läbi mõelda.

Soovitame reisi planeerides soetada reisikindluse kohe pärast lennu- või laevapiletite ostmist. Tõepoolest, kindlustust on võimalik osta ka otse enne reisi algust, ootamatusi võib aga ette tulla ka enne reisi. Näiteks on üsna sagedased juhtumid, kus reisiseltskonnast keegi haigestub või lennufirma muudab lennuplaani ja jätkulennule ei jõuta. Paraku on siis kindlustuse peale juba hilja mõelda. Kui näiteks nädalase Euroopa reisi sõidu- ja majutuskulu on 600 eurot, maksab ootamatuste vastu kindlustamine vaid ligikaudu 16 eurot.

Proua broneeris juba kevadel reisi, et puhata novembrikuus Hispaania sooja päikese all. Hilissuvel murdis ta jalaluu ning perearst ei soovitanud reisi ette võtta. Kuna koos reisiga oli ostetud ka kindlustus, sai proua ettemakstud raha kenasti tagasi ja võib siis, kui jalg on paranenud, uuele reisile minna.

Tervisekindlustus tasub alati võtta võimalikult suurele summale. Mida kaugemale sõita, seda suurema summa peale peaks olema kindlustusleping sõlmitud. Inimese kojutoomine Aasiast või Ameerikast võib ainuüksi meie kogemuse kohaselt maksta ca 75 000. Tervisehäda või õnnetuse korral soovitame kindlasti pöörduda ERGO reisiabi poole. Paraku on ette tulnud ka juhuseid, kus inimene on hotellist abi paludes suunatud tegutsemisloata raviasutusse. ERGO-l on meditsiiniabi pakkumisel pikaajalised koostööpartnerid, kelle arstiabi kvaliteeti saab usaldada. Ainult nii saame vastutada selle eest, et kõik sujuks võimalikult ladusalt.

Tervisekindlustusest on abi ka Euroopa Liidus reisides. Euroopa Liidu ravikindlustuskaardiga tuleb endal tasuda visiiditasud, meditsiiniline transport (kiirabi, mäepääste), vajaduse korral kojutoomine jms. Näiteks on ERGOs nädalase Euroopa reisi 100 000-eurose tervisekindlustuse hind alla 1 euro päevas.

Kui soovite minna sukelduma, suusatama või matkama, tuleb lisada aktiivse puhkuse kaitse. See lisab maksele ainult mõne euro, kuid tagab, et ka riskantsemate harrastuste tõttu tekkinud vigastuste ravi on kindlustuse poolt kaetud.

Pagasikindlustusest on abi, kui pagas ei jõua sihtkohta või on saanud kahjustada. Kui pagas hilineb ja pidulikuks ürituseks mõeldud riided on kohvris, hüvitame pagasi kindlustussummast 25% näiteks uue kostüümi või ülikonna ostmiseks. Pagasi kadumise või varguse puhul maksame hüvitist lähtuvalt pagasi kindlustussummast ja kadunud või varastatud esemete väärtusest.

Osta reisikindlustus