ERGO stipendiaadid: kahevõistleja Kristjan Ilves

18. mai 2016

Kristjan Ilves on noor ja andekas kahevõistleja, kellel on juba ette näidata rida häid tulemusi rahvusvahelistelt võistlustelt.

Kristjan on 19-aastane Elva noormees, kes on juba 15 aastat treeninud talvepealinnas. „Kristjan Ilves on täna ja järgnevatel aastatel kahevõistluses Eesti esinumber“, lausus Eesti Suusaliidu kahevõitluse juhataja Priit Talv. Hetkel on maailmakarikasarjas Kristjani parimaks tulemuseks 24. koht ning maailmakarika suvises sarjas 16. koht.

„Kahevõistluse juurde toojaks oli minu treenerist isa. Olin väikese poisina tihti isaga treeningutel kaasas ja seal nägin, kuidas vanemad poisid suuskadega lendasid. See hakkas ka mulle huvi pakkuma ja juba 4-aastaselt panin hüppesuusad alla ning sooritasin oma esimesed hüpped pisikesest nõlvahüppest“, kirjeldab Kristjan oma sportlastee algust. „Alates sellest ajast kuni tänase päevani on sport minu elu lahutamatu osa ja praegu ei kujuta elu ilma suusahüpete ja suusatamiseta ette“, lisab ta.

Lõppenud suusahooajal teenis Kristjan Rumeenias Rasnovis peetavatel juunioride maailmameistrivõistlustel pronksmedali. Samuti valis Eesti Suusaliit ta aasta kahevõistlejaks

Kristjani kahe järgmise hooaja sportlik peaeesmärk on esineda edukalt 2017. aastal Lahti MM-l ja 2018. aastal Pyeongchangi taliolümpial. Tulevikusihiks on võita medal ka täiskasvanute tiitlivõistlustelt. ERGO toetab Kristjani unistuste täitumist 1500 euroga.  

ERGO noorte sportlaste stipendium loodi 2016. aastal, selle eesmärk on toetada lootustandvate noorte sportlaste ettevalmistust ja osalemist rahvusvahelistel võistlustel ning spordivahendite ostmist. Stipendiumile said kandideerida sportlased vanusevahemikus 18-25 eluaastat. Stipendiumile kandideeris kokku üle 160 noore sportlase. Spordialadest olid kõige enam esindatud suusasport ja kergejõustik, nende kannul jalgratta-, purje- ning ratsasport.

Väljavalitud 11 stipendiaatide hulgas on nii neid, kellelt võime väga häid tulemusi oodata juba käesoleva aasta Rio olümpiamängudelt, kui ka neid, kelle jaoks on sihid seatud 2018. aasta tali- ja 2020. aasta suveolümpiamängudele.

Žürii otsustas kõiki välja valitud stipendiaate toetada võrdselt 1 500 euroga sportlase kohta. Nendeks on Ralf Tribuntsov (ujumine) , Marten Liiv (kiiruisutamine), Erika Kirpu (vehklemine), Kätlin Tammiste ja Anna Maria Sepp (purjetamine), Meril Beilmann (laskesuusatamine), Kristjan Ilves (kahevõistlus), Kristin Kuuba ja Helina Rüütel (sulgpall), Kreete Verlin (kergejõustik) ja Marie Turmann (curling).