ERGO stipendiaadid: Kätlin Tammiste ja Anna Maria Sepp

29. aprill 2016

Kätlin ja Anna Maria veedavad enamus talvisest perioodist välismaal. Selleks on lihtne põhjus – nad teevad purjetamistrenni ikka seal, kus meri on lahti.

Mereäärses Viimsis üles kasvanud tüdrukud nakatusid vanemate kõrvalt juba päris pisikesena merepisikuga ning on aktiivselt tegelenud purjetamisega juba enam kui poole oma elust – ehk enam kui kümme aastat. „Väga mitmekülgse ja ekstreemse spordialana pakub purjetamine meile võimalust kogeda kiirust, adrenaliini ja loodusjõududega võitlemine,“ kirjeldavad Kätlin ja Anna Maria oma lemmikspordiala. Esialgu võistlesid tüdrukud individuaalselt Zoom8 klassis, ent peagi avastasid nad, et koos on veelgi parem purjeid seada ning jätkasid paarissõitudega.

Purjetajad Kätlin Tammiste ja Anna Maria Sepp purjetavad praegu klassis 49erFX ning saavutasid selles kiires ning ekstreemses purjeklassis äsja Barcelona MM-il 27. koha. Tulevikus loodavad nad seilata 2020. aasta olümpialainetel Tokyos. Neidude alus vajaks võistlustel jätkamiseks aga uut purje ning rooli. ERGO puhub tuult purjedesse 3000 euroga.  


ERGO noorte sportlaste stipendium loodi 2016. aastal, selle eesmärk on toetada lootustandvate noorte sportlaste ettevalmistust ja osalemist rahvusvahelistel võistlustel ning spordivahendite ostmist. Stipendiumile said kandideerida sportlased vanusevahemikus 18-25 eluaastat. Stipendiumile kandideeris kokku üle 160 noore sportlase. Spordialadest olid kõige enam esindatud suusasport ja kergejõustik, nende kannul jalgratta-, purje- ning ratsasport.

Väljavalitud 11 stipendiaatide hulgas on nii neid, kellelt võime väga häid tulemusi oodata juba käesoleva aasta Rio olümpiamängudelt, kui ka neid, kelle jaoks on sihid seatud 2018. aasta tali- ja 2020. aasta suveolümpiamängudele.

Žürii otsustas kõiki välja valitud stipendiaate toetada võrdselt 1 500 euroga sportlase kohta. Nendeks on Ralf Tribuntsov (ujumine) , Marten Liiv (kiiruisutamine), Erika Kirpu (vehklemine), Kätlin Tammiste ja Anna Maria Sepp (purjetamine), Meril Beilmann (laskesuusatamine), Kristjan Ilves (kahevõistlus), Kristin Kuuba ja Helina Rüütel (sulgpall), Kreete Verlin (kergejõustik) ja Marie Turmann (curling).