ERGO stipendiaadid: kergejõustiklane Kreete Verlin

13. mai 2016

Kreete on 19-aastane Tallinna neiu, kes on tõeliselt osav tõkkejooksja. Kreete alustas tõsisemalt spordiga juba algkoolis ning motivatsiooni jagub küllaga. Välejalgne neiu on lõpetamas pealinnas keskkooli ning soovib edasi minna õppima Ameerikasse, kus on ka parimad võimalused intensiivsemateks treeninguteks.

 „Sporti on mind innustanud tegema mina ise. Kõik ebaõnnestunud võistlused kasvatasid minus motivatsiooni ning tahet veel paremaks saada ning tunnen, et nii pea ma veel peatuda ei soovi,“ kirjeldab Kreete.  

Tüdruku lemmikaladeks on sprint ning tõkkejooks. Noorsportlane on tulnud neljal korral Balti noorte meistriks. Eesti on ta võitnud 11 meistritiitlit juuniorklassis ning täiskasvanute arvestuses teeninud kolm medalikohta.  

Kreete esindab Eestist hetkel juuniorite koondise liikmena kergejõustikuvõistlustel Poolas, ent tulevikus on tulemas ka maailmameistrivõistlused juba täiskasvanute klassis. Kreete plaanib jätkata ja peale kooli lõppu kindlasti tippspordiga. Kuna sportlasel puuduvad hetkel toetajad, on iga treeninglaager suure väärtusega. ERGO toetab Kreete välislaagrisse minekut 1500 euroga.  

ERGO noorte sportlaste stipendium loodi 2016. aastal, selle eesmärk on toetada lootustandvate noorte sportlaste ettevalmistust ja osalemist rahvusvahelistel võistlustel ning spordivahendite ostmist. Stipendiumile said kandideerida sportlased vanusevahemikus 18-25 eluaastat. Stipendiumile kandideeris kokku üle 160 noore sportlase. Spordialadest olid kõige enam esindatud suusasport ja kergejõustik, nende kannul jalgratta-, purje- ning ratsasport.

Väljavalitud 11 stipendiaatide hulgas on nii neid, kellelt võime väga häid tulemusi oodata juba käesoleva aasta Rio olümpiamängudelt, kui ka neid, kelle jaoks on sihid seatud 2018. aasta tali- ja 2020. aasta suveolümpiamängudele.

Žürii otsustas kõiki välja valitud stipendiaate toetada võrdselt 1 500 euroga sportlase kohta. Nendeks on Ralf Tribuntsov (ujumine) , Marten Liiv (kiiruisutamine), Erika Kirpu (vehklemine), Kätlin Tammiste ja Anna Maria Sepp (purjetamine), Meril Beilmann (laskesuusatamine), Kristjan Ilves (kahevõistlus), Kristin Kuuba ja Helina Rüütel (sulgpall), Kreete Verlin (kergejõustik) ja Marie Turmann (curling).