ERGO stipendiaadid: kiiruisutaja Marten Liiv

30. mai 2016

Marten Liiv on perspektiivikas kiiruisutaja, kes on juba mitmel korral Eestile jääl kuulsust kogunud. Kesk-Eestist pärit 19-aastane Marten õpib hetkel Saksamaal KIA Kiiruisutamise akadeemias. Samuti on ta Põltsamaa Ühisgümnaasiumi abiturient, kes loodab peagi edukalt keskkooli ka selja taha jätta.

„Minu sportlastee alguseks võib lugeda talviti Adavere kooli staadionile rajatud uisurada,“ kirjeldab Marten. „9-aastase poisina veetsin lugematuid tunde jääl uisutades, algul hokiuiskudel tasakaalu harjutades, hiljem juba kiiruiskudel ja tõsisemalt tehnikat õppides,“ lisab ta.

Seni on noormees keskendunud juuniorite klassile, ent täitunud on ka maailmameistrivõistluste normatiivajad. Eesti Uisuliidu peasekretär Gunnar Kuura kirjeldab Martenit kui andekat ja lootustandvat sportlast: „Marten on viimasel hooajal teinud märgatava arengu ning esindab Eestit ka juuniorite maailmameistrivõistlustel“.

„Ma tegelen alaga, mis mulle meeldib. Näen arengut ja see motiveerib mind veel rohkem treenima oma unistuste suunas,“ räägib Marten. Uisutaja iidoliks on olümpiavõitja Ants Antson ning eesmärgiks osalemine 2018. aasta talimängudel.

Lisaks valiti Marten välja SA Noored Olümpiale stipendiumikonkursil kui järgmisele taliolümpiale pürgiv noorsportlane. Sihtasutuse nõukogu valis 11 kandideerinud noore hulgast välja kiiruisutaja Marten Liivi, keda toetatakse järgneva kahe aasta jooksul vähemalt 10 000 euroga.

Noored Olümpiale nõukogu esimehe Gerri Kodrese sõnul oli valiku tegemine keerukas, kuna kandidaatide hulgas oli mitmeid noori talisportlaseid, kes on juunioride vanuseklassis maailma tippu jõudnud. „Marteni kasuks rääkis tema viimase hooaja silmapaistev areng ja stabiilselt head tulemused juunioride hulgas, mida kroonis maailmameistrivõistluste pronksmedal 1000m distantsil. Loodame, et meie stipendium võimaldab noormehel jätkata treenimist välismaal ning edukalt edasi liikuda täiskasvanute vanuseklassi,“ sedastas Kodres.

ERGO noorte sportlaste stipendium loodi 2016. aastal, selle eesmärk on toetada lootustandvate noorte sportlaste ettevalmistust ja osalemist rahvusvahelistel võistlustel ning spordivahendite ostmist. Stipendiumile said kandideerida sportlased vanusevahemikus 18-25 eluaastat. Stipendiumile kandideeris kokku üle 160 noore sportlase. Spordialadest olid kõige enam esindatud suusasport ja kergejõustik, nende kannul jalgratta-, purje- ning ratsasport.

Väljavalitud 11 stipendiaatide hulgas on nii neid, kellelt võime väga häid tulemusi oodata juba käesoleva aasta Rio olümpiamängudelt, kui ka neid, kelle jaoks on sihid seatud 2018. aasta tali- ja 2020. aasta suveolümpiamängudele.

Žürii otsustas kõiki välja valitud stipendiaate toetada võrdselt 1 500 euroga sportlase kohta. Nendeks on Ralf Tribuntsov (ujumine) , Marten Liiv (kiiruisutamine), Erika Kirpu (vehklemine), Kätlin Tammiste ja Anna Maria Sepp (purjetamine), Meril Beilmann (laskesuusatamine), Kristjan Ilves (kahevõistlus), Kristin Kuuba ja Helina Rüütel (sulgpall), Kreete Verlin (kergejõustik) ja Marie Turmann (curling).