ERGO stipendiaadid: Meril Beilmann

2. juuni 2016

Meril on 20-aastane laskesuusataja, kes on armunud sporti ning töötab kogu hingega suurte eesmärkide nimel.

Neiu lõpetas Gustav Adolfi Gümnaasiumi ning õpib hetkel Tallinna Tehnikaülikoolis ärindust. Meril räägib oma spordialast tõeliselt suure kirega: „Laskesuusatamine on väga konkurentsitihe ja kõrge publikuhuviga ala. Samuti on see ka äärmiselt keeruline, sest seob omavahel kahte täiesti erinevat spordiala. Suusatamises on vaja tugevat füüsilist võimekust ning maksimaalset pingutusvõimet, laskmises seevastu just stabiilsust, rahulikkust ja keskendumist“. „Kõige põnevamaks teeb selle spordiala vaatajatele see, et kunagi ei ole ükski tulemus otsustatud enne viimast tiiru ja finišit. Võistluse käigus vahetuvad liidrid pidevalt“, lisab ta.

Ka laskesuusataja treener toetab sportlast. „Meril osaleb treeningprotsessi sisu koostamisel aktiivselt ja pakub ka omapoolseid lahendusi välja. See näitab võimet professionaalselt kaasa rääkida ja diskuteerida argumenteeritult,“ kirjeldab Eesti laskesuusakoondise peatreener Kalmer Tramm. „Meril on hea suhtleja. Suhtub inimestesse ilma eelarvamusteta ja püüab neis näha häid külgi. On hea meeskonna liige julgustades ka teisi endast“, lisab treener.

Viimased 4 aastat on Meril kuulunud Eesti noorte ja juunioride koondisesse ning treenerite ettepanek on ta arvata järgnevaks, 2016-17 hooajaks Eesti laskesuusatamise A-koondisesse. „Järgneval hooajal on eesmärgiks jõuda maailmakarika sarjas punktikohale ehk parima 40 sekka ja näidata stabiilseid tulemusi kogu hooaja vältel. Edasistel aastatel pean oluliseks pidevat ja püsivat arengut ja iga-aastast tõusu sportlikes tulemustes“. Merili suurimaks eesmärgiks on jõuda 2022. aastal Pekingis toimuvatele taliolümpiamängudele. ERGO toetab noore sportlase unistuste täitumist 1500 euroga.

ERGO noorte sportlaste stipendium loodi 2016. aastal, selle eesmärk on toetada lootustandvate noorte sportlaste ettevalmistust ja osalemist rahvusvahelistel võistlustel ning spordivahendite ostmist. Stipendiumile said kandideerida sportlased vanusevahemikus 18-25 eluaastat. Stipendiumile kandideeris kokku üle 160 noore sportlase. Spordialadest olid kõige enam esindatud suusasport ja kergejõustik, nende kannul jalgratta-, purje- ning ratsasport.

Väljavalitud 11 stipendiaatide hulgas on nii neid, kellelt võime väga häid tulemusi oodata juba käesoleva aasta Rio olümpiamängudelt, kui ka neid, kelle jaoks on sihid seatud 2018. aasta tali- ja 2020. aasta suveolümpiamängudele.

Žürii otsustas kõiki välja valitud stipendiaate toetada võrdselt 1 500 euroga sportlase kohta. Nendeks on Ralf Tribuntsov (ujumine) , Marten Liiv (kiiruisutamine), Erika Kirpu (vehklemine), Kätlin Tammiste ja Anna Maria Sepp (purjetamine), Meril Beilmann (laskesuusatamine), Kristjan Ilves (kahevõistlus), Kristin Kuuba ja Helina Rüütel (sulgpall), Kreete Verlin (kergejõustik) ja Marie Turmann (curling).