ERGO stipendiaadid: sulgpallurid Kristin Kuuba ja Helina Rüütel

10. mai 2016

Nõost pärit koolinoortele Kristinile ja Helinale on saanud sulgpallist nende elu lahutamatu osa. Tüdrukud alustasid koos mängimist juba enam kui kümme aastat tagasi, ehk algkooli esimestes klassides. Sel kevadel lõpetavad nad keskkooli ning eesmärgiks on jätkata oma lemmikspordialaga.

„Kristin ja Helina on tänasel päeval Eesti sulgpallis väljapaistvaimate saavutustega andekad noored sportlased. Neil on kõik eeldused jõuda sulgpallimaailmas mõne aasta pärast absoluutsesse tippu,“ kirjeldab Eesti Sulgpalliliidu tegevjuht Renna Unt. „Nad on sihikindlad, töökad ja motiveeritud noored sportlased. Säravate saavutuste ja positiivse hoiakuga on nad headeks eeskujudeks paljudele noortele sulgpalluritele,“ lisab ta.

Juunioride võistlusklass päädis 2015. aastal Euroopa juunioride meistrivõistluste pronksmedaliga naispaarismängus, mis oli esimeseks tiitlivõistluse medaliks Eesti sulgpalliajaloos. Lisaks saavutati eelmisel aastal Euroopa Mängudel 9. koht ning juunioride MM-il Peruus 9. koht. Kui eelmisel aastal võistlesid nad juunioride klassis, siis tänaseks on nad end kiiresti mänginud pildile ka täiskasvanute konkurentsis. Aprillis tegid nad Euroopa MM-il debüüdi ja saavutasid seal 9. koha.

„Sulgpall on kaasahaarav ja mitmekülgne mäng," nõustuvad tüdrukud. „Oleme väga palju arenenud ning saanud uusi kogemusi. Senised saavutused on pannud meid mõistma, et sulgpall on just see, millega tahame tulevikus kindlasti edasi tegeleda. Samuti motiveerivad tulemused meid rohkem pingutama ja unistuste poole püüdlema.“

Sulgpallurite eesmärgiks on alates augustist osaleda viiel maailmakarikaetapil, et jõuda aasta maailma reitinguedetabelis 70-80-ndale kohale. Senine parim saavutatud positsioon maailmareitingus on 95. koht. Suurem unistus on jõuda 2020. aastal toimuvatele olümpiamängudele. ERGO toetab tüdrukute pürgimist suurvõistlustele 3000 euroga.  

ERGO noorte sportlaste stipendium loodi 2016. aastal, selle eesmärk on toetada lootustandvate noorte sportlaste ettevalmistust ja osalemist rahvusvahelistel võistlustel ning spordivahendite ostmist. Stipendiumile said kandideerida sportlased vanusevahemikus 18-25 eluaastat. Stipendiumile kandideeris kokku üle 160 noore sportlase. Spordialadest olid kõige enam esindatud suusasport ja kergejõustik, nende kannul jalgratta-, purje- ning ratsasport.

Väljavalitud 11 stipendiaatide hulgas on nii neid, kellelt võime väga häid tulemusi oodata juba käesoleva aasta Rio olümpiamängudelt, kui ka neid, kelle jaoks on sihid seatud 2018. aasta tali- ja 2020. aasta suveolümpiamängudele.

Žürii otsustas kõiki välja valitud stipendiaate toetada võrdselt 1 500 euroga sportlase kohta. Nendeks on Ralf Tribuntsov (ujumine) , Marten Liiv (kiiruisutamine), Erika Kirpu (vehklemine), Kätlin Tammiste ja Anna Maria Sepp (purjetamine), Meril Beilmann (laskesuusatamine), Kristjan Ilves (kahevõistlus), Kristin Kuuba ja Helina Rüütel (sulgpall), Kreete Verlin (kergejõustik) ja Marie Turmann (curling).