ERGO stipendiaadid: ujuja Ralf Tribuntsov 

3. mai 2016

Ralf Tribuntsov on 21-aastane noormees, kes on treeneri kinnitusel üks Eesti andekamaid ujujaid.

„Alustasin ujumisega juba noorest east, kui oleksin äärepealt ära uppunud. Seejärel otsustasid vanemad, et pean ujumise selgeks saama ning saatsid minu ujumistreeningule,“ kirjeldas Ralf oma sportlastee algust. Ujumistreeningutele saatmine tasus end ära ning tänaseks päevaks on Ralf on püstitanud 27 Eesti rekordit ning saanud 34 korral Eesti meistritiitli.

„Mind innustab igal hommikul trenni minnes tahe saada paremaks ning saavutada midagi sellist, mida keegi pole varem suutnud. Mind innustab tahe ennast panna proovile ning näha milleks ma võimeline olen,“ kirjeldab noorsportlane. Hetkel õpib ja treenib ta USA-s Lõuna-California ülikoolis, mis on riigi üks tippülikoole.

Aprillist toimusid Atlantas, Georgias ujumise USA üliõpilasmeistrivõistlused meestele ning kõikide staaride vahel oli võistlustules ka Lõuna-California ülikooli (USC) esindanud Ralf Tribuntsov. Eestlane pääses 100 jardi seliliujumises finaali ning saavutas seal kõrge viienda koha tagades sellega koha A-finaali.

Selle aasta suurimaks eesmärk on Lääne-Virumaalt pärit noorukile pääs Rio olümpiamängudele. ERGO toetas Ralfi sportlastee jätkamist 1500 euroga, mis läheb treeninglaagri ning varustuse soetamiseks.

 

ERGO noorte sportlaste stipendium loodi 2016. aastal, selle eesmärk on toetada lootustandvate noorte sportlaste ettevalmistust ja osalemist rahvusvahelistel võistlustel ning spordivahendite ostmist. Stipendiumile said kandideerida sportlased vanusevahemikus 18-25 eluaastat. Stipendiumile kandideeris kokku üle 160 noore sportlase. Spordialadest olid kõige enam esindatud suusasport ja kergejõustik, nende kannul jalgratta-, purje- ning ratsasport.

Väljavalitud 11 stipendiaatide hulgas on nii neid, kellelt võime väga häid tulemusi oodata juba käesoleva aasta Rio olümpiamängudelt, kui ka neid, kelle jaoks on sihid seatud 2018. aasta tali- ja 2020. aasta suveolümpiamängudele.

Žürii otsustas kõiki välja valitud stipendiaate toetada võrdselt 1 500 euroga sportlase kohta. Nendeks on Ralf Tribuntsov (ujumine) , Marten Liiv (kiiruisutamine), Erika Kirpu (vehklemine), Kätlin Tammiste ja Anna Maria Sepp (purjetamine), Meril Beilmann (laskesuusatamine), Kristjan Ilves (kahevõistlus), Kristin Kuuba ja Helina Rüütel (sulgpall), Kreete Verlin (kergejõustik) ja Marie Turmann (curling).