ERGO stipendiaadid: vehkleja Erika Kirpu

5. mai 2016

Erika on 23-aastane Eesti koondise vehkleja, kes on tegelenud spordialaga juba 15 aastast ning toonud koju mitmeid medaleid. Erika on tänaseks päevaks juba kvalifitseerunud Rio olümpiamängudele ning vehkleb seal nii individuaalselt kui võistkondlikult.

Kuigi Erika on sündinud Moskvas, peab ta oma kodulinnaks Tartut ning treenib ka sealses spordiklubis Kalev. Kuigi neiu on lõpetanud Tartu Ülikooli õigusteaduskonna bakalaureuseõppe, peab ta siiski oma vehklusmatti oma põhitöökohaks. Erika toonud ühelt MM-ilt kaks medalit, mis on küllaltki haruldane. 2014. aastal tunnustati teda ka kui Eesti parimat naissportlast.

„Tegu on väga sihikindla ja tööka sportlasega. Tema eesmärgid olümpiamängudel on kõrged“, kirjeldab Jüri Salm, Eesti Vehklemisliidu peasekretär Erika soovituskirjas.

„Leian, et minu tugevus seisneb mitte ainult heades füüsilistes eeldustes ja väga heas distantsitunnetuses, mis on vehklemises vaieldamatult oluline omadus, vaid ka tugevas ja teotahtelises iseloomus, mis aitab saavutada püstitatud eesmärke - kindlas soovis teha kõik maksimaalse andumusega. Võib kõlada pateetiliselt, aga minu jaoks kehtib see kõikjal – nii spordis, õpingutes ja mujal, “ kirjeldab Erika.

ERGO toetab Erikat 1500 euroga, et neiu saaks parimal viisil valmistuda Rio Olümpiamängudeks.

 

ERGO noorte sportlaste stipendium loodi 2016. aastal, selle eesmärk on toetada lootustandvate noorte sportlaste ettevalmistust ja osalemist rahvusvahelistel võistlustel ning spordivahendite ostmist. Stipendiumile said kandideerida sportlased vanusevahemikus 18-25 eluaastat. Stipendiumile kandideeris kokku üle 160 noore sportlase. Spordialadest olid kõige enam esindatud suusasport ja kergejõustik, nende kannul jalgratta-, purje- ning ratsasport.

Väljavalitud 11 stipendiaatide hulgas on nii neid, kellelt võime väga häid tulemusi oodata juba käesoleva aasta Rio olümpiamängudelt, kui ka neid, kelle jaoks on sihid seatud 2018. aasta tali- ja 2020. aasta suveolümpiamängudele.

Žürii otsustas kõiki välja valitud stipendiaate toetada võrdselt 1 500 euroga sportlase kohta. Nendeks on Ralf Tribuntsov (ujumine) , Marten Liiv (kiiruisutamine), Erika Kirpu (vehklemine), Kätlin Tammiste ja Anna Maria Sepp (purjetamine), Meril Beilmann (laskesuusatamine), Kristjan Ilves (kahevõistlus), Kristin Kuuba ja Helina Rüütel (sulgpall), Kreete Verlin (kergejõustik) ja Marie Turmann (curling).