Kuidas on hooaeg läinud aerutajal Joosep Karlsonil?

12. detsember 2018

ERGO Noore sportlaste stipendiaatidel on seljataga järjekordne hooaeg. Järgnevatel nädalatel jagame nende emotsioone lõppevast spordiaastast.

Minu hooaeg algas juba tegelikult talvel, kui tegin tugevate treeningute kõrvalt kaasa Estoloppeti suusasarja ja kusjuures väga edukalt – kokkuvõttes olin lõpp-protokollis kõikide maratonide peale kokku neljas mees ja Tartu Maratonil kaheksas mees ning ühtlasi ka teine eestlane.  

Edasi kulges minu hooaeg taas natukene rahulikemates nootides, esimesena aerutamise treeninglaager peatreeneri valvsa pilgu all Türgis, kus tegin aasta esimesed aerutamisliigutused vee peal. Sellele tuli kohe otsa järgmine treeninglaager Ungaris, kus olin aga uues olukorras - mul olid viimase 3 aasta jooksul esimest korda treeningpartnerid (ungarlased) ja hooaeg hakkas tuure koguma.

Võisteldud sai esimestel võistlustel – Balti MV, kus eelmise aasta kuld tuli vahetada hõbeda vastu. Sealt edasi suundusin andma viimast lihvi enne MK etappe, kus tuli alla neelata kaotuse kibedust kui ka õnnestumisi ja isiklike parimaid aegu. MK etappide karusellis parimaks tulemuseks oli 5000m ühekanuu 10. koht. 

Juuni algul esindasin Eestit Serbias EM-il, kus oli läbi aegade kõige kõvem võistluste tase ja mul õnnestus tulla tagasi koju 5000m ühekanuu 9. kohaga, mida võib kindlasti pidada õnnestumiseks. Samas tundsin, et distantsi kiirusest jääb mul veel puudu ja otsustasin juuni lõpus toimunud U-23 EM-i ohverdada tugevate treeningute kasuks pannes kaardid MM-i peale augustis. Juuli lõpus tulid ka tõsisemad katsumused, esiteks Euroopa Ülikoolide Mängud, kus tugev sõit tõi ka suurepärase tulemuse – PRONKS! (Võistlus, millest sain osa võtta ERGO kaasabil!)

Enesekindlus tõusis ja läksin sirge seljaga (oma peas oli vähemalt sama lai kui laudauks) U-23 MM-ile peale, paraku tuli alla neelata mõru pill ja konkurentidele alla vanduda juba eelsõidus, mis oli minu jaoks enneolematu ja raske seedida. Enda kogumine võttis ja ilmselt võtab veel aega. Vahepeal võitsin Eesti MV-lt möödaminnes 6 tiitlit, mis tõestas jällegi, et konkurente mul Eestis ei ole ja pigem on vahe suuremaks veelgi suuremaks läinud. MM-il, kuhu said ka kaardid mängitud, saavutasin siiani parima MM-võistluste koha, milleks oli 11, saladuseks ma siiski seda ei pea, et ambitsioonid olid ja on suuremad!

Mis edasi? 

Tuleval aastal on ettevalmistuse osas lahti väga huvitavad kaardid, siiralt loodan, et mind võetakse vastu Kanada, Ungari ja Saksamaa ühisesse treeninggruppi, mis tähendaks uuest aastat talvist ettevalmistust Ameerika mandril. Äsja sain teada, et olen lunastanud pääsme Euroopa Mängudele Minskisse ja kõige tähtsam mõõduvõtt toimub augusti lõpus Ungaris Szegedis, kus jagatakse välja esimesed pääsmed Tokyo 2020 Olümpiamängudele.

Soovime Joosepile jõudu ja edu!