Kindlustused metsa- ja põllumajandusettevõtetele

Metsa- ja põllumajandussektoris võivad realiseeruda mitmed kulukad riskid. Suurimad nendest on seotud vara ja tehnikaga: näiteks metsatöömasinate, kombainide, traktorite jms. Samuti võib kahjusid ette tulla lautade, ladude, viljakuivatite ning ka loomade ja saagiga. Et põllumees jääks nii-öelda põliseks rikkaks, on vaja nende riskidega hästi toime tulla. Ning siinkohal tulebki appi kindlustus. Et saaksite oma ettevõttes keskenduda põhitegevusele ning jätta riskide maandamise ERGO ülesandeks.

Aitame leida parima lahenduse! 

Ärikliendi kindlustuslahendused vajavad terviklikku vaadet. Selleks, et Sinu ettevõte saaks kõikide võimalike riskide vastu õiges mahus kaitstud, tulevad appi meie professionaalsed ärikliendi konsultandid. Leiame just Sinu ettevõtte vajadusi silmas pidades kõige õigemad kindlustuslahendused. Võta meiega ühendust ja maandame Sinu riskid!

Soovin konsultatsiooni

Millised riskid võivad realiseeruda?

Metsanduses või põllumajanduses tegutsev ettevõte seisab silmitsi mitmete riskidega. Järgnevalt mõned näited levinumatest kindlustusjuhtumitest.

Tehnika ja seadmete vargused

Põllumajandus- ja metsandustehnika ning nende lisaseadmed ja tagavaraosad on kallid. Alles hiljuti tabas Eestit vargustelaine – massiliselt varastati kombainide GPS seadmeid kokku sadade tuhandete eurode eest. Kindlustus hüvitas seadmetele tekitatud kahju.

Seadmetega seotud probleemid

On ka juhuseid, kus masinad hävivad täielikult. Näiteks süttis põlema metsalangetustraktor (harvester), mille tagajärjel tuli masin välja vahetada. Põlema võib süttida ka mets. Samuti on ette tulnud olukordi, kus soisel pinnasel töid tehes jääb traktor sinna kinni. Selle väljatõmbamine eeldab lisatehnika kaasamist ja kulutuste tegemist. Metsatöömasinate kütuselekked võivad tekitada keskkonnakahjusid.

Põllumajandushoonete põlengud

Tule poolt tekitatud kahju on üks ulatuslikumaid. Juhul kui maha põleb söödahoidla, hävib lisaks hoonele ka loomasööt. Kui tuli levib lauta, saavad viga loomad ja lüpsiseadmed ning kulu on ränk nii majanduslikult kui ka emotsionaalselt.

Ohtlikud metsatööd

Õnnetusi metsatöödel esineb kahjuks endiselt. Ohud varitsevad langetustöödel puude kukkumise tõttu, lisaks esineb õnnetusi ka mootorsaagidega. Tööandja vastutuskindlustus hüvitab töötajale tekkinud lisakulud ravimitele ja abivahenditele ning vigastuse tõttu saamata jäänud töötasu.