Kindlustused projekteerimis- ja inseneriettevõtetele

Arhitektide, projekteerijate ja ehitusinseneride töö on vastutusrikas ja hõlmab teatud spetsiifilisi riske. Eksimused erialalises tegevuses võivad kaasa tuua rahalist kahju näiteks ehitise tellijale või ehitajale. Need on riskid, millega tuleb arvestada. Selleks, et nende riskidega paremini toime tulla, soovitame sõlmida kindlustuslepingu. Nii saad Sina keskenduda oma ettevõtte põhitegevusele ning riskide maandamine jääb ERGO ülesandeks.

Aitame leida parima lahenduse! 

Ärikliendi kindlustuslahendused vajavad terviklikku vaadet. Selleks, et Sinu ettevõte saaks kõikide võimalike riskide vastu õiges mahus kaitstud, tulevad appi meie professionaalsed ärikliendi konsultandid. Leiame just Sinu ettevõtte vajadusi silmas pidades kõige õigemad kindlustuslahendused. Võta meiega ühendust ja maandame Sinu riskid!

Soovin konsultatsiooni

Millised riskid võivad realiseeruda?

Ehituserialadel peab arvestama mitmete riskidega. Järgnevalt mõned näited levinumatest kindlustusjuhtumitest.

Seadmete purunemine

Ehitustööde planeerimine vajab kaasaegseid seadmeid ja tehnikat. Näiteks võib geodeetilistel välitöödel maha kukkuda ning viga saada teodoliit, mis hüvitatakse varakindlustuse olemasolul.

Vargusoht

Vargusjuhtumid ei puuduta vaid kaubanduse ja teenindusega seonduvaid valdkondi. Pikanäpumehi jagub ka kontorihoonetesse. Näiteks võib projekteerija büroosse sissemurdmisel kaduma minna hinnaline sülearvuti, milles on oluline materjal poolelioleva projekti kohta.

Projekteerimisvead

Eksimine on inimlik. Projekteerija tegi vea hoone kandekonstruktsiooni tugevuse arvutamisel, mille tulemusena varises maja kokku. Rahalised nõuded, mis esitati projekteerija vastu seoses ehitisele tekkinud kahjuga, ehitises asunud vallasvarale tekkinud kahjuga ning inimestele tekkinud kahjuga, hüvitatakse projekteerija erialase vastutuskindlustuse alt.