Kindlustused ehitusettevõtetele

Ehitussektoris võib esineda mitmesuguseid ootamatusi, mis halvimal juhul lähevad Sinu ettevõttele maksma arvestatava hulga raha või kulutavad väärtuslikku aega. Ehitusobjektile ja -seadmetele tekkinud kahjud (näiteks tulekahju, varing, torm jms), tööõnnetused ja töötajate haigestumised on riskid, millega seisab silmitsi iga ehitusettevõte. Selleks, et nende riskidega paremini toime tulla, soovitame sõlmida kindlustuslepingu. Nii saad Sina keskenduda oma ettevõtte põhitegevusele ning riskide maandamine jääb ERGO ülesandeks.

Aitame leida parima lahenduse! 

Ärikliendi kindlustuslahendused vajavad terviklikku vaadet. Selleks, et Sinu ettevõte saaks kõikide võimalike riskide vastu õiges mahus kaitstud, tulevad appi meie professionaalsed ärikliendi konsultandid. Leiame just Sinu ettevõtte vajadusi silmas pidades kõige õigemad kindlustuslahendused. Võta meiega ühendust ja maandame Sinu riskid!

Soovin konsultatsiooni

Millised riskid võivad realiseeruda?

Ehitusvaldkonnas tegutsev ettevõte seisab silmitsi mitmete riskidega. Järgnevalt mõned elulised näited kindlustusjuhtumitest.

Ehitusprotsessis tehakse vigu

Ehitustegevus on pikaajaline ning keerukas protsess, mille vältel kõiki võimalikke probleeme ette näha on pea võimatu. Ehitustööde ajal võib ette tulla kahjusid ehitise kvaliteetsele osale, mis on põhjustatud nii projekteerimisvigadest, ebasobivast ehitusmaterjalist kui ka puudulikust töökvaliteedist.

Ehitustöödel juhtub õnnetus

Ehitustööde vältel esineb õnnetusi paigaldustöödel, näiteks kukub kraana tõstetöid tehes ehitusobjektile peale. Enamlevinud on ka vee- ja tulekahjud, näiteks keevitamisel või lahtise tule kasutamisel katusetöödel võivad ehitusobjektid süttida. Kahjuks tuleb ehitussektoris endiselt arvestada ka tööõnnetustega, mille käigus võivad tervisekahjustusi saada ka töötajad.

Kahju toimub peale ehitustööde lõpetamist

Ehitusettevõte võtab oma töö eest vastutuse pikaks ajaks. Kahjusid nii ehitusobjektile kui kolmandatele isikutele võib tekkida ka peale ehitusobjekti üleandmist. Näiteks võib puudulikust elektripaigaldisest tekkida tulekahju, mille tõttu saab kannatada nii ehitatud korterelamu kui ka selle elanikud ja nende vara.