Idufirma DriveX alustas koostööd ERGO kindlustusega

12. november 2020

Idufirma DriveX Technologies alustas koostööd Baltikumi juhtiva kindlustusseltsiga ERGO Insurance. Ühiselt plaanitakse Eesti turul lansseerida automatiseeritud sõidukite verifitseerimise rakendus, mille abil hoiavad nii kindlustusseltsi töötajad kui lõpptarbijad kokku aega ja raha.

DriveX pakub digitaalset ning automatiseeritud sõidukite verifitseerimise tarkvara, mille abil saavad inimesed kodust lahkumata saata sõidukist ülevaate kindlustusettevõttele. DriveX-i missioon on vähendada kulusid ja ajakulu ning suurendada andmete usaldusväärsust.

Rakenduse põhiline tarkus tuleneb masinõppe ja -nägemise tehnoloogiatest. Pildistamise käigus teostatakse kohene analüüs ning antakse kasutajale tagasisidet, kas pilt on sobiv ning korrektne. „DriveX-i lahendus on mugav ja vajalik täiendus kaskopoliiside ostuprotsessis ning aktiveerimisel,“ ütles ERGO kindlustuse kindlustusvaldkonna juht Andres Konsap. „Usume, et inimesed väärtustavad oma aega aina rohkem ja kui suudame automatiseerida kaskopoliiside aktiveerimise, saavad inimesed kiiremini muretult liiklema asuda,“ lisas ta.

DriveX lahendus kasutab uudset veebitehnoloogiat – rakendust nutitelefoni alla laadida ega paigaldada pole tarvis. Sõiduki verifitseerimise protsess algab lingi saatmisest, mille kasutaja avab oma nutitelefonis. „Inimeste teadlikkus nn nutihügieenist on viimastel aastatel tõusnud märgatavalt. Seetõttu valitakse hoolega, milliseid rakendusi tasub telefoni paigaldada. Meie veebipõhine lähenemine on kahtlemata kiire, mugav ja sobib enamike turul saadavate nutitelefonidega,“ lisas Sigur.

ERGO esindaja Andres Konsapi sõnul on veebipõhine lahendus kindlustusettevõtte vaatest teretulnud: „ERGO jaoks on väga oluline hea kliendikogemuse pakkumine ning saame seda toetada just hästi toimivate uuenduse abil.“

Rauno Sigur, DriveX asutaja ning tegevjuht ütles, et lahenduse arendamine algas juba aasta tagasi peale Porsche globaalsel digihäkatonil osalemist ning ärimudelit täiendati ka Prototroni ning Ajujahi võistluste raames.

Meie jaoks on algusest peale olnud kõige olulisem klientidega suhtlemine. Usume, et juhtivate Baltikumi ettevõtete tagasisidest ja tootearendusest sünnib uus ja innovatiivne standard, mille potentsiaal välisturgudel on hiiglaslik,“ rääkis Sigur. Tema sõnul on lahendust võimalik rakendada pea kõikjal, kus sõidukite seisukorda on tarvis fikseerida. Esmalt plaanitakse laieneda kahjukäsitlusse, seejärel autorenti ning automüüki.

DriveX Technologies on 2019. aastal loodud Eesti idufirma, mille kaasasutajateks on Rauno Sigur, Kentti Koppel ning Valter Läll.

ERGO on üks juhtivatest kindlustusseltsidest Baltikumis, pakkudes terviklikku valikut nii vara- kui ka elukindlustuslahendustest. Eestis, Lätis ja Leedus usaldab ERGO grupi teenuseid, teadmisi ning finantsilist stabiilsust üle 550 000 kliendi. Balti riikides tegutsevad ERGO ettevõtted kuuluvad ERGO gruppi – ühte suuremasse kindlustusgruppi Saksamaal ja Euroopas. Grupp on esindatud rohkem kui 30 riigis üle maailma, keskendudes Euroopa ja Aasia turgudele. ERGO kuulub omakorda maailma ühte suurimasse, 1880. aastal loodud edasikindlustuskontserni Munich Re.