Õigusabikulusid ei pea alati ise kandma

28. september 2020

Kohtus käimine ja juristi abil oma õiguste eest seismine on tihti üsnagi kallis. Paraku ei tea veel väga paljud eestimaalased, et alati ei pea õigusabikulusid ise kandma, sest on olemas kindlustus, mis teeb kalli juriidilise teenuse kõigile kättesaadavaks.


Arvuta õigusabikulude kindlustuse makse siin

Õigusabikulude kindlustus aitab olukordades, kus sinu või su perega on käitutud ebaõiglaselt ning sellega kaasnevad rahalised kulutused või saamatajäänud hüvitised.

„Nagu nimigi ütleb – meie maksame vaidlusega seotud õigusabi kulud,“ sõnas ERGO õigusabikulude kindlustuse ärijuht Maiko Kalvet. Seda nii juhul, kui näiteks tööandja on maksnud lubatust vähem töötasu kui ka siis, kui vaielda tuleb kindlustusseltsiga.

Näiteks lüüakse tihti käega, kui tööandja on jätnud osa töötasust maksmata, sest õiguslik vaidlus võib maksma minna rohkem, kui see tööandja poolt maksmata jäetud 500 eurot. Kuid õigusabikulude kindlustuse olemasolul aitab ERGO saamata jäänud töötasu välja nõuda.

Kalvetile meenub ka juhtum, kus kliendil oli õigus saada 120 000 eurot kahjuhüvitist, kuid kindlustusselts ei tahtnud seda välja maksta. Pärast seda, kui ERGO juristid asusid klienti kaitsma, õnnestus kogu kahjuhüvitis aastase protsessi järel seltsilt kätte saada.

Üks suuremaid kaasuseid täna ERGOs on aga Estonian Airi töötajate vaidlus endise tööandajaga. „Kui Estonian Air läks pankrotti, jäid töötajatel väga paljud hüvitised saamata. Hüvitiste kogunõue on 1,5 miljonit eurot ja vaidlus kestab siiani,“ rääkis ERGO esindaja. „Kuna vaidlus on pikk ja mahukas, oleks töötajatel eraldi seda väga keeruline pidada, kuid antud juhul katab ERGO õigusabikulude kindlustus töötajate juriidilised kulud.“

ERGO esindaja kummutas müüdi, et õigusabi on tingimata kallis. „Oma õiguste eest seismine võib osutuda kalliks, kuid see ei pea nii olema,“ selgitas Kalvet. Õigusabikulude kindlustuse aastamakse ühele perele on sama suur kui advokaadi ühe tunni hind. Kuumaksed algavad üheksast eurost kuus ja näiteks perepakett, mis katab kahe täiskasvanu, laste, nende kodu ja varaga seotud vaidlused, on 15 eurot kuus.

Õigusabikulude kindlustust omades katab ERGO õiguse jalule seadmiseks tehtavad kulutused, kaitseb kliendi õigusi kohtus ja annab juhiseid, kuidas tekkinud olukorras käituda.

„Kõige rohkem kasutavad kliendid võimalust helistada juristile ja küsida juhiseid oma õigusliku probleemi lahendamiseks. Meie maksame juriidilised kulud kinni ja loodame, et selle abil saab ka õiglus jalule seatud. Me seisame selle eest, et klient saaks talle tekitatud kahju korvatud või saamata jäänud hüvitise vastaspoolelt kätte,“ lisas Kalvet.


Arvuta õigusabikulude kindlustuse makse siin

Loe veel samal teemal:
Kuidas kaitsta end suurte väljaminekute eest, kui oled sattunud juriidilisse vaidlusesse?
Milliste murede puhul aitab õigusabikulude kindlustus?