Autoteenindused valisid Eesti parimad kindlustusseltsid

24. jaanuar 2023

Autoteenindusega tegelevad ettevõtted selgitasid välja parimad autokindlustusega tegelevad kindlustusseltsid, kes pakuvad vigastatud sõiduki kiiret ja kvaliteetset remonti. Edetabeli liidrid on teist aastat järjest Swedbank P&C Insurance AS ja ERGO Insurance SE.

Kantar Emori uuringu viis kolmandat korda oma liikmete seas läbi Autode Müügi- ja Teenindusettevõtete Eesti Liit (AMTEL). Avariiremondiga tegelevatele AMTELi liikmetele esitati hindamiseks 10 suuremat kindlustusseltsi, kelle kohta tuli viiepallisüsteemis vastata 17 küsimusele. Parima hinnangu saanud kindlustusseltside puhul hinnati AMTELi liikmete poolt kõrgeimate punktidega kiiret hinnapakkumistele vastamist ja remondiprotsessis tehniliselt põhjendatud kalkulatsioonide aktsepteerimist.

Tulemuste põhjal olid 2022. aasta kindlustusseltside edetabeli viis parimat:

  1. Swedbank P&C Insurance AS
  2. ERGO Insurance SE
  3. LHV Kindlustuse AS
  4. Seesam Insurance AS
  5. Lietuvos Draudimas Eesti filiaal

Varasemate uuringutega võrreldes on kaks parimat kindlustusseltsi jätkuvalt samad, mis tähendab, et kvaliteetsemad ettevõtted tegutsevad jätkuvalt heal tasemel. „Mul on hea meel, et praegusel keerukal ajal on remondisektoril tugev valik seltsidest, kellega koostöö toimib hästi ja kelle innovatiivsed arendused aitavad kliendi jaoks ebameeldiva protsessi edaspidi võimalikult valutuks ja kiireks teha,“ lisas AMTELi ja tema alaliidu AKLi juhatuse liige Sulev Narusk.

Tugevat teist kohta hoidev ERGO kindlustus tõusis konkurentidest esile eelkõige kiire klienditeeninduse ja kokkulepetest kinnipidamisega. „Tänases kiires maailmas on aeg meie kõige väärtuslikum ressurss, mistõttu hindavad kliendid kindlustuspartneri puhul kiiret ja professionaalselt lähenemist ning neile lubatud ajaraamis toimetamist,“ lisas ERGO kahjukäsitluse valdkonna juht Caterina Lepvalts, kelle sõnul on just kiirus lõppklientide jaoks väga oluliseks faktoriks kujunenud.