Rattakampaania 2024

Jalgratas on mõnus vaheldus nii jalutamisele kui ka autosõidule. Täiskasvanud pigem eelistavad seda kas lõbu või tervisliku liikumise pärast, sest tihti on alternatiiviks ka auto. Lapsed aga lisaks lõbule ka jalavaeva vähendamiseks. Ratas võib olla väga oluline vahend pikema vahemaa läbimiseks. On see siis koolitee, sõpradele või vanaemale külla minek, poetiir, ujuma sõit või midagi muud. Ilusate ilmadega paremat kaaslast lisaks sõpradele ja lähedastele annab otsida. Lisaks aitab see hoida meid mõnusalt liikumas ning eemal nutiseadmetest.

SOS Lastekülas ja nende hallatavates peredes on samasugused vajadused ja unistused. Kahjuks on neil rattaid puudu ja vahendeid nende ostmiseks napib. Aitame neid koos! ERGO on jalgrattakampaaniat teinud juba viis suve, sel aastal on käimas kuues. Sel korral otsustasime keskenduda heategevusele ja aidata SOS Lasteküla suured ja väikesed ratastele.Saame seda teha koos. Sina saad aidata kahel viisil:

Kui Sul on kodus seisma jäänud korras ratas, too see meie hea partneri Hawaii Expressi kauplusse. Seal vaadatakse see üle ning viiakse SOS Lastekülale.


Sõlmi ERGO kaskokindlustus! Paneme iga kampaaniaperioodil sõlmitud eraisiku kaskolepingu eest 1 euro rattafondi ja ostame selle eest SOS Lastekülale rattaid. Sina lisa tasuma ei pea! Kõikide sel perioodil kaskokindlustuse ostnute vahel loosime välja 2 jalgratast!


ERGO on aastaid olnud keskkonnaalaste tegude eestvedaja. Soovime oma käitumise ja eeskujuga nakatada ka teisi, et elurikkus säiliks, keskkond oleks hoitud ja tervislik eluviis saaks standardiks. ERGO töötajad saavad kasutada kontorist välja minnes jalgrattaid, et ei peaks asju ajama autoga. Sorteerime prügi, säästame vett ja energiat. Keskkonnahoidlik mõtteviis ja tervislik elustiil on meie igapäevased kaaslased.

Tutvu kaskokindlustusega ja sõlmi leping veebis.

Millise ratta saab tuua?

1. Kõik osad on küljes või rattaga kaasas – ei puudu kasutamiseks vajalikud osad (nt pedaalid, sadul, kett, kummid, kodarad, pidurid, lenks jne).

2. Rattaraam nähtavalt terve.

3. Ratta veljed ja kodarad nähtavalt sirged.

4. Sadul või sadula kate ilma aukude ja mõradeta.

5. Pidurid ja käiguvahetussüsteem töökorras.

6. Pisidetailid võivad olla puudu (nt helkurid, porilauad, rattakell).

7. Kui ajaga on rattal kummid tühjaks läinud ning ei ole kindel, kas kumm võib olla katki, siis palun too ikka ratas esindusse. Hawaii fikseerib olukorra ning võimalusel parandab/asendab.

8. Palun puhasta ratas enne esindusse toomist suuremast mustusest.

Kuidas ikkagi Sinu ratas SOS Lastekülla jõuab?


Too ratas Hawaii Expressi kauplusse
Spetsialist kontrollib selle vastavust tingimustele
Transpordime selle SOS Lastekülla
Õnnelik uus rattaomanik saab seiklema hakata

Aga kui mul ratast ei ole?


Sõlmi ERGO kasko
ERGO paneb 1 euro rataste ostmiseks rattafondi
Kogutud raha eest ostab ERGO vajaminevad rattad
ERGO viib rattad SOS Lastekülla
Rõõmus uus omanik saab seiklema hakata
Septembris võidavad 2 õnnelikku kaskoklienti tutika jalgratta

Kes meid sellel teekonnal aitavad?

Meie peamiseks partneriks sel projektil on pikaaegne koostööpartner Hawaii Express, kelle rattapoed on tuntud üle Eesti. Mis teeb ka Sinu aitamise lihtsamaks, kuna ratta saad viia endale lähedal asuvasse kauplusse.

Hawaii Express on Eestis juba „vana kala“ ehk kogemusi jagub. Nende professionaalsus ja kliendisõbralikkus on tase omaette, mis teebki koostöö nendega lihtsaks. Hawaii Expressi kauplused on Tallinnas, Tartus, Haapsalus, Rakveres, Viljandis, Võrus, Pärnus, Narvas, Paides, Jõhvis, Kuressaares. Nii, et poode, kuhu oma ratas tuua ja uus osta, jagub.

Lisaks on neil käimas ka suvine sooduskampaania! Kui plaan ratast vahetada, siis hea võimalus soodsa hinnaga uus osta ning vana ERGO kampaania raames SOS Lastekülale tuua.


Mida ratastega põnevat teha?

ERGO rattaorienteerumise rajad üle Eesti

Laadi oma telefoni Navicup rakendus ning otsi üles ERGO rattaseiklus. Seal on valida viie erineva raja vahel: Kuressaares, Toilas, Räpinas, Jägalas ja Mulgimaal. Rajale on märgitud kontrollpunktid, kus saab oma kindlustustarkuse proovile panna. Lisaks saab võtta ka teistega mõõtu ehk vaadata, kel paremini läheb. Oleme väga rõõmsad, kui jagad ka pilte oma seiklustest rajal. Märgi sotsiaalmeedias ERGO Eesti oma postitustel/lugudel ja saame neid ka omalt poolt teistele inspiratsiooniks jagada.

Siin väike meenutus eelmisest aastast, kus ERGO turundustiim käis Kuressaares orienteerumas.


ERGO jalgrattakampaania tingimused

1. Kampaaniat viib läbi ERGO Insurance SE (registrikood 10017013), aadress Veskiposti 2/1, 10138 Tallinn, tel 6106 500.

2. Jalgrattakampaania periood 26.06.–31.08.2024.

3. Jalgrattakampaania jooksul toetab ERGO SOS Lasteküla jalgratastega järgmiselt:

3.1. ERGO ostab kampaania alguses ühele SOS Lasteküla perele uued jalgrattad (neli ratast) sobivas suuruses.

3.2. Iga kampaaniaperioodi jooksul sõlmitud ERGO kaskokindlustuse lepingu kohta panustab ERGO omalt poolt rataste ostmiseks ühe euroga ja ostab kogunenud summa eest veel rattaid SOS Lastekülale.

3.3. ERGO koos partneritega jagab üleskutset tuua heas korras kasutatud jalgrattad Hawaii Expressi kauplustesse, kust viiakse need edasi SOS Lastekülale. Kasutatud jalgrattad peavad vastama järgmistele tingimustele:

a. Kõik osad on küljes või jalgrattaga kaasas – ei puudu kasutamiseks vajalikud osad (nt pedaalid, sadul, kett, kummid, kodarad, pidurid, lenks jne).

b. Rattaraam nähtavalt terve.                                    

c. Ratta veljed ja kodarad nähtavalt sirged.                                      

d. Sadul või sadula kate ilma aukude ja mõradeta. 

e. Pidurid ja käiguvahetussüsteem töökorras.                                        

f. Pisidetailid võivad olla puudu, nt helkurid, porilauad, rattakell.          

g. Kui ajaga on jalgrattal kummid tühjaks läinud ning ei ole kindel, kas kumm võib olla katki, siis palume ikkagi tuua ratas Hawaii Expressi esindusse, kus fikseeritakse olukord ning võimalusel parandatakse/asendatakse vigastused.

h. Puhastada ratas enne esindusse toomist suuremast mustusest.

i. Tingimustele mittevastavat jalgratast vastu ei võeta ega utiliseerita.

4. Jalgrattad tarnib ERGOle partner Hawaii Express OÜ (10027017), aadress Pirita tee 102, 12011 Tallinn, tel 6398508.

5. Lisaks loosib ERGO kõigi eraisikute vahel, kes kampaaniaperioodil on sõlminud ERGO kaskokindlustuse, kaks jalgratast koos kiivriga – üks meesteratas (Classic TEAM 29 21K väärtusega 487 eurot, kiiver väärtusega 60 eurot) ja üks naisteratas (Classic TEAM LADY 29 väärtusega 487 eurot, kiiver väärtusega 60 eurot).

6. Loosimine toimub pärast kampaania lõppu hiljemalt 10.09.2024. Võitjate eesnimed avalikustatakse ERGO kodulehel ja sotsiaalmeedias ning võitjatega võetakse personaalselt ühendust.

7. Loositud jalgrataste kättesaamisega seotud kulutusi võitjale ei kompenseerita. Võitu ei asendata ega hüvitata võitjale jalgrataste maksumust rahas.

8. Kampaania info: kati.plaamus@ergo.ee.

9. ERGO töötleb kampaanias osalejate isikuandmeid vastavalt ERGO isikuandmete töötlemise põhimõtetele https://www.ergo.ee/files/ergo_privaatsuspoliitika.pdf.

10. Pretensioonid ERGO-le seoses kampaaniaga esitada e-posti teel info@ergo.ee. Kampaaniast tulenevad vaidlused lahendatakse vastavalt Eesti Vabariigi seadusandlusele.

11. Tutvu kindlustustingimustega (https://www.ergo.ee/ergo/tingimused-ja-vormid/tingimused) ja vajadusel konsulteeri asjatundjaga.