E-kontorisse

Menüü

Pension

II samba väljamaksed ERGOs

Õigus saada soodustingimustel kogumispensioni ehk II samba väljamakseid saabub siis, kui oled liitunud II sambaga ja jõudnud pensioniikka (vanaduspensioni iga miinus 5 aastat). Sarnaselt riiklikule pensionile ei ole ka kogumispensioni väljavõtmine kohe kohustuslik - võid minna nii vanaduspensionile kui saada kogumispensioni väljamakseid või lükata edasi kas ühe või mõlema pensioni saamist.

Väljamaksete võimalused

Alates 01.01.2021 on II samba väljamaksete võimalused alljärgnevad.

  • Ühekordne väljamakse.
  • Perioodiline väljamakse Pensionifondist või kindlustusseltsist. Perioodi pikkuse valib klient ise. Olenevalt valitud perioodi pikkusest rakendatakse väljamaksele tulumaksumäära..
  • Kindlustuspension ehk eluaegne annuiteet, mille alusel maksame Sulle pensionimakseid kuni Sinu elu lõpuni. Kindlustuspensioni väljamaksed on tulumaksuvabad.

Alates 01.01.2022 avaneb võimalus pensionivara kasutada ka ebaregulaarsete väljamaksetega pensionifondist, millele rakendub tulumaks.

Enne lepingu sõlmimist soovitame kohtuda ERGO spetsialistiga, et selgitada välja just Sinu vajadustele sobiv leping. II samba pensioni väljamakse avaldusi saad esitada ja pensionilepinguid sõlmida kõikides ERGO esindustes üle Eesti.

Pensionilepingu ülesütlemine

Kindlustuspension

II pensionisamba väljamaksete maksustamine al. 01.01.2021