E-kontorisse

Menüü

Pension

II samba väljamaksed ERGOs

Õigus kohustusliku kogumispensioni ehk II samba väljamakseteks saabub siis kui oled liitunud II sambaga ja saanud vanaduspensioni ealiseks. Sarnaselt riiklikule pensionile ei ole ka kogumispensioni väljavõtmine kohe kohustuslik - võid minna nii vanaduspensionile kui saada kogumispensioni väljamakseid või lükata edasi kas ühe või mõlema pensioni saamist.

Väljamaksete võimalused

II samba väljamaksete võimalused sõltuvad II samba sissemaksetest, mida mõjutavad töötasu suurus, kogumisperioodi pikkus, valitud pensionifondide tootlus ja pensionikoguja vanus. Pensionivara väärtust võrreldakse rahvapensioni kordse määraga.
  • Kui pensionivara väärtus on kuni 10 rahvapensioni määra (ehk 1893,10 €), siis on õigus ja võimalus võtta välja kogu summa korraga. Samuti on võimalus võtta regulaarseid makseid pensionifondist.
  • Kui pensionivara väärtus on 10-50 rahvapensionimäära (ehk 1893,10 - 9465,50€), siis on võimalus regulaarsetele väljamaksetele pensionifondist. Kui kogutava pensionivara väärtus on üle 6000 euro, on ERGOs võimalus sõlmida eluaegsete väljamaksetega pensionileping.
  • Kui pensionivara väärtus on 50-700 rahvapensionimäära (ehk 9465,50 - 132 517€), siis on õigus sõlmida mitu eluaegsete väljamaksetega pensionilepingut.
  • 700 rahvapensionimäära (132 517€) ületavat summat on võimalik jätta pensionikontole, võtta regulaarsed väljamaksed pensionifondist või võtta kogu summa välja ühekordse väljamaksena.
Pensionilepingu alusel maksab kindlustusselts regulaarset pensioni elu lõpuni.

Rahvapensioni suurus määratakse riiklikult ning selle määr muutub iga aasta 1. aprillil (alates 01.04.2018 on see 189,31 eurot).

Enne lepingu sõlmimist soovitame kohtumist meie spetsialistiga, et selgitada välja just Sinu vajadustele sobiv leping. II samba pensioni väljamakse avaldusi saab esitada ja pensionilepinguid sõlmida kõikides ERGO esindustes üle Eesti.

Ühekordne väljamakse pensionifondist

Regulaarsed väljamaksed pensionifondist

Eluaegne pensionileping

II pensionisamba väljamaksete maksustamine