ERGO helkur-rada


ERGO helkurrada aitab pimedal ajal looduskeskkonda ohutult nautida!


Ergo 30. juubelinädal raames loodi Eestisse ainulaadne helkurraja eriprojekt, kus meie töötajate abiga paigaldatakse RMK Kakerdaja raba matkarajale helkurtähistus, mis lubab pimedal ajal turvaliselt looduses liikuda.

Meie jaoks on turvalisus, looduskeskkond ja tervislik eluviis olulised väärtused ning sellepärast otsustasime taolise uudse idee ellu viia. Praegusel keerulisel kriisiajal on kõikide jaoks eriti oluline vahepeal saada välja ja tegeleda aktiivse liikumisega, et tagada tugevam vaimne- kui ka füüsiline tervis. Kuna meil on pimedat aega palju, siis tahtsime julgustada inimesi tulema metsarajale ka hämaras, et uudistada, kuidas öises metsas elu käib.  

Selleks, et looduskeskkonnale jätta võimalikult väike jälg, metsaelanike elu mitte segada ning samal ajal teha rajal liikumine turvalisemaks, lõime rajale ainulaadse helkursüsteemi. See ei lase pimedal rajal eksida, annab julgust liikumisele ja ei koorma looduskeskkonda. Helkur on lihtne asi, kuid just praegusel ajal väga vajalik – nii tänaval kui metsas. 

Helkurrada on kolmekilomeetrine rada, mis on rajatud koostöös RMK-ga Kakerdaja rabas juba varasemalt olemas olevale matkarajale ERGO kindlustusseltsi abil ja toel.

Kakerdaja loodusraja 3 km pikkune ring. Auto saab parkida Noku lõkkekoha parklasse.

5 soovitust matkahuvilistele Päästeliidu poolt vaata SIIT