Vaidlus automüüjaga: kasutatud auto eest kogu raha tagasi

2. märts 2019

Ostsin kasutatud auto, mis kuulutuse järgi pidi olema heas korras, hästi hooldatud, paljud keredetailid vahetatud ning tehtud korrosioonitõrje. Kui olin jõudnud sõidukiga mõnda aega sõita, hakkasin kuulma kahtlast kolksumist. Remonditöökotta pöördudes selgus, et sõiduki põhi oli täiesti läbiroostetanud ning töökoja hinnangul oli autoga liiklemine lausa eluohtlik.

Soovisin seejärel müügilepingust taganeda, kuid müüja ei olnud sellega nõus. Pöördusin abi saamiseks ERGO õigusabikulude kindlustuse poole, kuid müüja keeldus raha tagastamisest ka pärast ERGO juristide poolt saadetud taganemisavaldust.

Sain juristidelt soovituse tellida sõidukile ekspertiis, mis tuvastaski, et sõidukiga liiklemine on eluohtlik ning sõiduki hinda arvestades oleks pidanud tegemist olema väga korras autoga. Kuid ekspertiisi tulemusel ei olnud müüja endiselt nõus raha tagastama.

Pärast ERGO juristide kaasabil toimunud pikki läbirääkimisi oli müüja nõus auto siiski üle vaatama ning kui sõiduk on samas konditsioonis, mis müües, tagasi võtma. Seda ta lõpuks ka tegi.

Arvuta õigusabikulude kindlustuse makse siin >