Nordea ja ERGO hakkavad Balti riikides elukindlustuse valdkonnas koostööd tegema

13. detsember 2012

Nordea täiustab elukindlustustoodete pakkumist Baltikumi klientidele, laiendab pakkumist Eestis ja Lätis ning  suurendab toodete arvu Leedus. 

“Koostöö ERGOga aitab meil arendada ja pakkuda klientidele lihtsaid ja laia kindlustuskattega elukindlustustooteid. Seega tugevdame oma positsiooni, et olla tulevikus jätkuvalt  juhtiv ning usaldusväärne elu- ja pensionikindlustuse pakkuja – see on nii meie klientide, töötajate kui ka aktsionäride huvides. Hetkel teeme tööd selle nimel, et pakkuda klientidele juba järgmise aasta kevadel uusi elukindlustustooteid,“ ütles Vahur Kraft, Nordea Eesti juht.

“Panga koostöö kindlustuspakkujaga on meie rahvusvahelises kasvustrateegias väga oluline. ERGO Insurance Group on Euroopas ja Aasias oma pangakindlustust arendanud edukalt ja järjekindlalt. Meie esimene pangakindlustuse alane kogemus Balti riikides pärineb aastast 2009. Uue partnerlusega saab meist üks Baltimaade juhtivaid  pangakindlustusettevõtteid”, – sõnas Maarika Liivamägi, ERGO kindlustusseltside juhatuse liige Baltimaades.

Koostöö annab Nordea klientidele võimaluse osta elukindlustustooteid läbi panga. Eestis alustatakse uute toodete müügiga 2013. aasta kevadel.  Edasimüügileping ERGOga ei muuda Nordea olemasolevate pensionifondide juhtimist.

ERGO kindlustusseltsid Baltimaades

ERGO on üks Balti riikide juhtivaid kindlustusettevõtteid ja ainus, kes pakub täielikku kindlustustoodete valikut, sealhulgas varakindlustust ja õnnetusjuhtumikindlustust ning elukindlustust, pensioni- ja tervisekindlustust.  ERGO Baltimaade kindlustusmaksed olid 2011. aastal kokku 138,2 miljonit eurot. Eelmisel aastal maksti Balti riikide klientidele kindlustushüvitistena üle 82,3 miljoni euro. ERGO Insurance Group on esindatud ka Valgevenes, kus pakutakse peamiseid kindlustusliike. Balti riikides usaldavad ERGO Grupi teenuseid, oskusteavet ja finantsstabiilsust üle 550 000 kliendi.

Balti riikides tegutsevad ERGO üksused kuuluvad rahvusvahelisse ERGO Groupi –  tegemist on ühe Euroopa suurima kindlustuskorporatsiooniga, kus aastane kindlustusmaksete summa on kokku umbes 20 miljardit eurot.  2011. aastal maksis ERGO klientidele kindlustushüvitisi summas 17,5 miljardit eurot. Group on esindatud rohkem kui 30 riigis üle maailma, peamiselt keskendutakse Euroopale ja Aasiale.

ERGO kuulub  Munich Re Groupi – üks juhtivaid edasikindlustusseltse ja riskikandjaid maailmas.

Nordea

Nordea visiooniks on saada suurepäraseks Euroopa pangaks, mida tunnustatakse inimeste, silmapaistva väärtuse loomise ja aktsionäride eest. Meie võimaldame oma klientidel eesmärke saavutada pakkudes neile laia valikut tooteid, teenuseid ja lahendusi panganduses, varahalduses ja kindlustuses.  Nordeal on umbes 11 miljonit klienti, 1400 kontorit ja Nordea kuulub kogu turukapitalisatsiooni poolest kümne suurima universaalpanga hulka Euroopas. Nordea aktsia on noteeritud NASDAQ OMX Nordic Exchange börsil Stockholmis, Helsingis ja Kopenhaagenis.