ERGO erakliendihaldur Karin: distantsilt töö on tore, kontoris meeldib veelgi rohkem

16. veebruar 2021

ERGO erakliendihaldur Karin Remmel tunnistab, et alguses tundus talle kindlustusmaailm võõras ja tema huvialadest väga erinev ning ta isegi pelgas ERGOsse kandideerida. Kuna ta oli oma elus jõudnud punkti, kus vajas väljakutseid ning mugavustsoonist väljatulemist, siis valis ta töö ERGOs. Väljakutsetele sai ta kohe lisa, sest tööd tuli alustada distantsilt. 

„Kui sain teada, et osutusin valituks, siis olin rõõmus. Kui aga tuli teade, et alustama pean distantstööga, siis oli see hirmutav. Algus oli ikka keeruline, sest kuigi kuller tõi sülearvuti koju ja ise sain hiljem kontorist kuvari ja muud töövahendid, siis seadmed tuli ise ühendada, vaadata, et kõik toimiks ning oleks minu käe ja harjumuste järgi sätitud. Ausalt öeldes, ma ei olnud selleks valmis,“ meenutab Remmel.

Esimene nädal distantsilt töötada oli Remmelile lihtne, sest tuli läbi lugeda erinevaid tingimusi ja tutvuda üldise töökorraldusega ning osaleda koolitustel, mis kõik toimusid Teamsi keskkonnas. Aga siis algas igapäevane töö, mis eeldab väga palju klientidega telefoni teel suhtlemist või kirjade kirjutamist. „Seda kõike saab muidugi teha ka kodukontoris. Aga olin väga rahul, kui  pooleteist kuu pärast sain ERGO esindusse tööle asuda. Muidugi sain kodus mõne isikliku jooksva asja aetud või lastega suheldud, kuid kodus on alati ikka see oht, et jääd pikemalt töölaua taha ning ei erista enam isiklikku ja tööelu,“ tõdes Remmel.

„Ma olen avatud suhtleja ning mulle meeldivad olukorrad, mis vajavad raamist väljapoole mõtlemist. Olen uudishimulik ning tahan alati midagi uut õppida ja püüan alati aidata oma võimete piirides. Ma olen väga sotsiaalne ja vajan igapäevaselt vahetut suhtlust. Seega tunnistan, et eelistan alati kontoris töötamist kodukontorile. Vahetu suhtlus ja erinevad juhtumid, mida kolleegidega arutada ning nõu küsida, see on mulle oluline,“ tunnistas ta.

Remmeli sõnul on temalt palju küsitud, kas ta kontoris töötades viirust ei karda. „Ei karda, mina tunnen pigem hirmu, et ma ikka oma töös kõik hästi teeks ega klient kahju ei saaks. Ma ei saa ka kurta seda, et töökoht kodust kaugel, mistõttu minu puhul on nii, et vaata ja aruta kuidas tahad, ikka meeldib kontoris rohkem. Sain oma tööga hakkama distantsilt, kuid tegelikult naudin oma igapäevast suhtlust kolleegidega ning olemist kontoris!“ kinnitas Remmel.