Turunduse projektijuhi kaugtöö Euroopa teises otsas

8. august 2022

ERGOs mõistame, et inimestel on üks elu, kus peavad olema tasakaalus pere- ja tööasjad. Tööandjana loome paindliku töökorralduse ja anname töötajatele võimaluse ise kujundada oma töö- ja eraelu ajakava. Arendades töötajate iseseisvust, kasvatame seeläbi otsustusjulgust, vastutustunnet ning suurendame usaldust ja motivatsiooni.

Alates juunist on ERGO töötajatel võimalik minna workationile ehk teha tööd mõnest teisest Euroopa riigist. Uurisime turunduse projektijuhilt Annikalt, kuidas tema jaoks see kogemus oli.

Kui kaua su workation kestis ja kus te koos perega käisite?

Sihtpunktiks oli meie teine kodumaa Hispaania ja täpsemalt Gran Canaria saar. Veetsime seal kokku viis nädalat.

Mitmekesi reisi ette võtsite?

Kuna minu abikaasa peakoka tööd ei ole võimalik kahjuks distantsilt teha, siis läksime esmalt koos väiksema tütrega kahekesi ja hiljem liitus meiega ka abikaasa.

Miks just sinna?

See sihtpunkt sai valitud selleks, et laps saaks koos vanavanemate ja lähisugulastega aega veeta ja mulle tundus ka töötegemine lihtsam, kui pere on ümberringi ja tütar Francisca hoitud. Elasime minu abikaasa vanemate juures.

Kuidas oli koos perega reisida ja seda töö tegemisega kombineerida?

Töötegemine sujus hästi, sest olimegi plaaninud, et esmalt teen tööd ja hiljem abikaasa saabudes algab puhkus ja lõbu. Tööd tegin esimesed 2,5 nädalat ning siis viimased 2 nädalat jäid täiesti puhkuse jaoks. Mulle meeldis veel see, et kuna ka ämm ja äi lähevad nii 10 paiku magama (meie aja järgi kell 12), siis sättisime ka oma graafiku nii, et läksime magama kell 10 ja minu äratus oli kell 6 (eesti aja järgi kell 8), et kell 6:30 tööga pihta hakata.

Kas Sul oli eelarvamusi või hirme workationiga seoses?

Ma ise veidi pelgasin, et kas ilus ilm ja rand liigselt ei ahvatle, aga seda hirmu ei olnud. On ju siin Eestiski samamoodi, et olgu ilm milline tahes, kui on tööaeg, siis on tööaeg. 😊

Kas läheksid uuesti?

Jah, kindlasti läheksin. Mulle meeldib reisida ja uusi kohti avastada.  

Kas see on sinu meelest hea sihtkoht workationiks, kellele ja kas soovitaksid?

Minu meelest on see  (toim Hispaania) ideaalne koht puhkamiseks – 360 päikselist päeva aastas tähendab, et iga päev on võimalik vaba aeg väljas veeta. Hinnad on head kohapeal ja toidud maitsvad ning kogu elu euroopalik. Samuti soosib kahetunnine ajavahe Kanaaridel töötamist – alustad küll varakult, aga tööpäeva lõpus on veel piisavalt vaba aega. Soovitan inimesele, kes soovib veeta vaba aega õues, kas siis sporti tehes või niisama jalutades ja kohvikuid või loodust nautides.  

Mida kogesid, teada said või avastasid, mida Eestis töötades poleks juhtunud?

Minu jaoks minu töös midagi otseselt ei muutunud ja pole nagu midagi sellist erilist, mida kohapeal kogesin. 

Mida soovitad teistele, kes workationist on võib-olla mõelnud, aga pole kindlad?

Kindlasti minge. Veenduge, et leiate koha, kus on hea internetiühendus. Mina nautisin seda, et nädalavahetused olingi nagu päris puhkusel Kanaaridel – sõitsime saarel ringi või veetsime koos perega päevad lihtsalt rannas ujudes ja päevitades. Seal ei lähe keegi randa paariks tunniks, vaid rannas ollakse kohal hommikul kell 10, et kohta saada. Kaasa haaratakse rannatoolid, päikesevarjud, külmakast koos jahutavate jookidega jms ning paigale jäädakse kuni õhtul kella 5-6ni. Vahepeal nauditakse mõnusat einet rannarestoranis. Ka sinna tuleb õigel ajal jõuda, sest head kohad hõivatakse lõuna ajal kiirelt. 

Mis oli kõige ägedam?

Ajavahe juures oli plussiks see, et kohaliku aja järgi kell 15 oli tööpäev läbi ning saime pühenduda puhkamisele. Enamasti veetsime õhtuti paar tundi lähirannas ujudes ja päevitades.

Mis ei meeldinud?

Kuna olen harjunud igapäevaselt kahte kuvarit kasutama, siis lisakuvarist tundsin küll puudust. 

Mida soovid lisada?

Ma olen väga tänulik ERGOle, et meile taoline töövorm on võimaldatud. Usun, et see teeb meid õnnelikumaks, kui saame ise teha valikuid, millisest riigist tööd teha, samal ajal silmaringi avardades ja uusi kogemusi saades.