5 sportlikku küsimust: Marek Ratnik vs Karl Erik Nazarov

22. juuni 2021

ERGO annab kuuendat aastat välja noorte sportlaste stipendiumit, et toetada sportlasi teel tippu. Kutsusime „miniduellile“ eelmisel aastal stipendiumi pälvinud sprinter Karl Erik Nazarovi ja ERGO kindlustuse juhi Marek Ratniku, kellele noortespordi toetamine on südameasjaks. Mõlemal mehel on „hooaeg“ kenasti alanud. Karl Erik Nazarov püstitas talvel Eesti rekordi 60m jooksus ja maikuus parandas enda isiklikku rekordit 100 m jooksul viies selle 10,53ni. Marek Ratnik on ERGO viinud kindlustusandjate tippu, käes on Peresõbraliku ettevõtte hõbetase, Vastutustundliku ettevõtte pronksimärgis ja Kaugtöö Tegija auhind.

Mis on selle aasta peamine sportlik eesmärk?

Karl Erik Nazarov:  Selle aasta peamiseks eesmärgiks pean juuli esimeses pooles Tallinnas toimuvaid U23 Euroopa Meistrivõistlusi, kus kavatsen kõrgete kohtade eest võistelda.
Marek Ratnik: 
Mul on plaanis aasta lõpus teha tõsisem matk Uus-Meremaa looduses, mis kestab  umbes kaks nädalat.

Kuidas muutis koroona Sinu sportimisharjumusi?

Karl Erik Nazarov:  Koroonapandeemia on mind sportlasena mõjutanud enim sellega, et olen pidanud loobuma välislaagritest ning ka välisvõistlusi on tavapärasest vähem peetud.
Marek Ratnik: 
ERGO meeskond on koroonapandeemia ajal olnud 100-protsendiliselt kaugtööl. Distantsinõue puudutas loomulikult ka spordiklubisid, seega olen oma treeningud asendanud pikemate matkadega vabas looduses.

Spordi juurde jõudmine?

Karl Erik Nazarov: Spordiga hakkasin tegelema juba 1. klassis, kui läks jalgpallitrenni. Sain üsna kiiresti aru, et meeskonnamäng ei ole minule ja nii jõudsingi kergejõustiku juurde. Kergejõustik meeldis mulle kohe - seal olin ainult mina ja stopper. Kindlasti oli oma roll ka mu onul (kümnevõistleja Andrei Nazarov), kes mind suviti trennidesse ja võistlustele kaasa võttis. Sain juba noorena näha, milline sportlase elu tegelikult välja näeb.
Marek Ratnik: Esmalt julgustaksin noori julgelt proovima erinevaid alasid. Kindlasti kuulata ema- isa ja sõprade soovitusi, aga mitte eirata oma südame häält. Parimad tulemused saavutatakse ikka siis, kui tegevus päriselt köidab. Nii spordis kui töös. Mina olen mänginud pikemalt sulgpalli aga tegelenud ka võrk- ja korvpalliga.

Millised spordialad on lemmikud? 

Karl Erik Nazarov:  Korvpall ja jalgpall on kindlasti ühed lemmikud. Kui kergejõustikuhooaeg on läbi, siis sisustan oma päevad nendega. Kõige uuemad lemmikud on minigolf ja discgolf.
Marek Ratnik: 
Mulle meeldivad rohkem meeskonna alad. Eks seal annab tõmmata ka paralleeli äriga - ainus võimalus edu saavutamiseks on meeskonnatöö, kus kõik positsioonid pingutavad ühise eesmärgi nimel.  Elan väga kaasa Eesti võrkpalli koondisele ja Eesti korvpallile.

ERGO stipendium Sinu jaoks?

Karl Erik Nazarov:  ERGO stipendiumiga abiga täiendasin isiklikku taastumisravi masinaparki. Need taastumisvahendid aitavad mul pärast raskeid treeninguid ja võistlusi taastuda, nii et olen järgmiseks päevaks värskemalt valmis.
Marek Ratnik: 
Eesti noorte sportlaste toetamine on oluline, et meil kasvaksid järjepidevalt peale uued oma ala tipud, kes suudavad võistelda rahvusvahelistel võistlustel kõrgete kohtade nimel ja pakkuda häid emotsioone meile kõigile. Läbimurre tippsporti on tihti keeruline ning nõuab lisaks tugevale tahtele ka märkimisväärset eelarvet, kuna treeninglaagrid ja -vahendid ning võistlustel osalemine on kulukas.

Stipendiumi kogumaht on tänavu 25 000 eurot, kandideerida saavad 30. juunini 18-25 aastased sportlased. Eelmisel aastal pälvis stipendiumi kokku 10 sportlast. Stipendiumile saab kandideerida www.ergo.ee/noorsportlane2021