Rongiõnnetuses kannatanutele makstakse hüvitisi järgmise nädala keskpaigast

25. aprill 2014

Eelmisel nädalal Raasikul toimunud rongiõnnetuses kannatanutest on tänaseks pöördunud ERGO poole üheksa inimest, neist kuus on nüüdseks esitanud ka taotluse isiku- või varakahjude hüvitamiseks kogusummas ligi 4000 eurot.
ERGO Insurance SE kahjukäsitluse osakonna juhataja Caterina Lepvalts kinnitab, et taotlusi vaadatakse läbi jooksvalt. "Alates järgmise nädala keskpaigast hakkame hüvitisi  ka taotluste esitamise järjekorrasvälja maksma," ütles Lepvalts. "Ehkki kõigil kannatanutel on tulenevalt seadusest aega pöörduda meie poole isikukahjunõuetega kolme aasta jooksul ja varakahjunõuetega 1,5 aasta jooksul, kutsume kõiki kannatanuid siiski üles tegema seda võimalikult kiiresti, et juhtum kõigi kannatanute jaoks ruttu lahendada," soovitas Lepvalts.

ERGO esindajad kohtusid täna Elroni juhatuse liikmetega, et arutada juhtumi vara- kui isikukahjude sujuvat käsitlemist.

"Kiidame omalt poolt ERGO kiiret tegutsemist kannatanutele kahju hüvitamiseks. Kindlasti on ERGO senine tegutsemine olnud eeskuju andev selliste juhtumite lahendamisel," kommenteeris Elroni juhatuse esimees Andrus Ossip.

Rongile tekitatud kahju suurus ei ole praeguseks veel selgunud, esialgsetel andmetel võtab see aega vähemalt poolteist kuud. Vastavalt liikluskindlustuse seadusele hüvitatakse kuni üks miljon eurot nii rongile kui ka raudteele tekkinud varakahjusid.