ERGO esimese kvartali kahjud: hüvitisi 6,7 miljoni väärtuses, palju rööve ja vargusi

21. aprill 2015

ERGO Eesti kindlustusselts hüvitas 2015. aasta esimeses kvartalis 6,7 miljoni euro ulatuses kindlustuskahjusid. Kokku registreeris selts kolme kuuga 6151 kahjujuhtumit, millest enim oli sõidukahjusid 3847 juhtumit, isikukahjusid 1408 ja varakahjusid 896 juhtumit.

ERGO kahjukindlustuse osakonna juhataja Caterina Lepvaltsi sõnul oli I kvartalis tavapäraselt kõige enam sõidukikahjusid. “Kuna talv oli soe ja kevad saabus vara, siis esines tavapärasest rohkem autode esiklaaside hüvitamist," märkis Lepvalts. Suurim sõidukikahju oli 65 000€, kui Mercedese veok sõitis libeduse tõttu teelt välja.

Esimeses kvartalis esines tavapärasest oluliselt enam reisikahjusid. "Kuna kevade algusesse jääb nii koolivaheaeg kui ka viiruste kõrgaeg, tuli ette palju juhtumeid, kui ühe pereliikme haigestumise tõttu tuli ära jätta planeeritud perereis," tõdes Lepvalts.

Aasta esimese kolme kuuga registreeritud 1408 isikukahju juhtumi hulgas oli ka kaks rasket südamerikke juhtumit. Türgis puhkusel viibinud turistid vajasid haiglaravi ja ka hilisemat transporti Eestisse. Koos meditsiinilise saatjaga oli ühe juhtumi maksumus esialgsetel andmetel 26 000€, teisel, ilma saatjata juhtumil, umbes 8000€.

Varakahju juhtumeid esines 896 korral ning neist saab esile tuua röövi ja tulekahju. Venemaal sattus röövlite saagiks koduelektroonikat sisaldanud veoauto koorem, mille kogukahju oli summas 107 000€. Tulekahju puhul hävines osa eluhoonest ning kahju jäi suurusjärku 70 000€.

Lepvaltsi sõnul oli enim varakahju juhtumeid seoses telefonide, tahvel- või sülearvutite ning telerite kukkumisega. "Välja võiks tuua, et kindlustusliigiti on näha varavastaste kuritegude ehk varguste ja röövimiste arvu kasv. Seega peaksid kliendid olema oma varaga eriti hoolikad, kus iganes see ka ei asuks," rõhutas Lepvalts.