Näiteid reisikindlustuse juhtumitest

4. august 2015

Viimasel ajal on meedias juttu olnud reisikindlustuse juhtumitest, kus kindlustuskaitse pole olnud piisav. Riskijuht Annika Mällo selgitab, millele tuleks tähelepanu pöörata ja toob ka mitmeid näiteid sagedamini juhtunud õnnetuste kohta.
Väga oluline on:

-  valida piisav tervisekindlustuse kate. Näiteks on ERGOs 8-päevase Türgi reisi tervisekindlustuse hinnavahe alla 2 euro kui valida 30 000 eurose kaitse asemel 100 000 eurone kaitse. Soovitame minimaalseks kindlustuskaitseks 100 000. Mida kaugemale sõita, seda suurema summa peale peaks olema kindlustus sõlmitud. Inimese koju toomine Aasiast või Ameerikast võib ainuüksi meie kogemuse kohaselt maksta 75 000 eurot.

- pöörduda esimesena probleemi tekkides kindlustusseltsi poole. Igal seltsil on meditsiiniabi pakkumisel pikaajalised koostööpartnerid, kelle arstiabi kvaliteeti saab usaldada. Selts saab nii võtta vastutuse, et kõik sujuks võimalikult ladusalt.

- sõlmida kindlustus ka Euroopa Liidus reisides, sest ka EL ravikindlustust omades tuleb inimesel endal tasuda visiiditasud, meditsiiniline transport (kiirabi, mäepääste jms), vajadusel koju toomine jms.

Viimaste aastate suurimaid juhtumeid vaadates saab need peamiselt neljaks jaotada:

- Kõhuhädadest alguse saanud terviserikked (peamiselt Türgis, Egiptus ja Bulgaarias).
Ühel meie kliendil aitas kindlustus tasuda ca 69 000 eurot, sh eritransport 25 000. Kuigi Türgi ei ole geograafiliselt väga kaugel, on tagasitoomise kulud siiski päris suured ja võivad 30 000 eurosest kindlustusest enamiku võtta. Nii ei piisa sellest kindlustussummast ravi eest täies mahus tasumiseks.  

- Rolleriõnnetused Aasias.
Sealne liiklus on meile harjumatu ja paraku on seetõttu olnud üsna palju õnnetusi. Mitmete klientide puhul olid luumurdudega seotud raviarved ca 24 000 eurot, suurim raviarve on aga olnud ca 50 000 eurot.

- Suusaõnnetused.
Tüüpilised on luumurrud, mis mõnikord vajavad ka kirurgilist sekkumist.

- Eakamad inimesed kuumas kuurordis.
Järjest on kasvanud eakamate klientide arv, kelle süda näiteks Türgi või Iisraeli kuumusele vastu ei pea ja kes kohapeal haiglaravi vajavad.