ERGO: oktoobris registreeriti üle 2500 kahjujuhtumi

17. november 2017

ERGO kahju- ja elukindlustusseltsid Eestis hüvitasid tänavu oktoobris 2,5 miljoni euro ulatuses kahjusid. Registreeritud kahjuteadete koguarv 2 589 on eelmise aasta sama perioodiga võrreldes sarnases suurusjärgus.

Kõige enam said oktoobris kannatada sõidukid, vähem registreeriti isiku- ja varakahjusid. ERGO kahjukäsitlusvaldkonna juht Caterina Lepvalts: “Järvamaal toimus liiklusõnnetus, kus vastassuunavööndisse kaldunud sõiduk põrkas kokku vastu liikunud sõidukiga. Vigastada said mõlemad juhid ja üks kaasreisija. Eeldatav kahjuhüvitis kokku ulatub ligikaudu 60 000 euroni. Võrumaal kaotas veok juhitavuse ja sõitis teelt välja. Eeldatav kahjuhüvitis on ligi 24 000 eurot. Pärnus süttis ehitustööde tagajärjel maja katus, vee- ja suitsukahjustusi sai kogu korter. Eeldatav kahjuhüvitis on ligi 25 000 eurot”. 

Pikemat perioodi vaadates torkab silma, et märkimisväärselt on kasvanud ravikindlustuse kahjud. “Mõnel kuul on kasv ulatunud ka üle 50%. See tuleneb suurenenud klientide arvust ning huvist sõlmida kiireks arstile pääsuks täienduseks riiklikule ravikindlustusele ka eraravikindlustus,” lisas Lepvalts.