ERGO jagab politsei abiga 10 000 helkurit

4. november 2013

Novembri alguses alanud riikliku helkurikampaaniaga annab ERGO politseile jagamiseks 10 000 helkurit, et aidata kaasa jalakäijate ja jalgratturitega pimedas juhtuvate liiklusõnnetuste ärahoidmisele.
Maanteeameti ning Politsei- ja Piirivalveameti helkurikampaania „Me hoolime, aga ei märka“ rõhutab helkuri kandmise vajalikkust, kutsudes inimesi üles kontrollima, kas nende lähedastel on helkurid olemas.

Inimesed saavad helkuri saamiseks pöörduda vastavat kleebist kandvasse politseiautosse, kust abivalmid politseinikud neile tasuta helkuri ulatavad ning jälgivad, et inimene selle ka oma riietele kinnitaks.

"ERGO pöörab palju tähelepanu just ennetusele ja teadlikkuse tõstmisele. Kui meie jagatud helkurid on kasvõi ühe õnnetu tagajärjega liiklusõnnetuse ära hoidnud, on ennetustöö asja ette läinud," kommenteeris
ERGO juhatuse liige Maarika Liivamägi.

ERGO-l on Maanteeameti ja politseiga hea pikaajaline koostöö, mille käigus on aastatega laiali jagatud tuhandeid helkureid, helkurveste, laste turvavööpehmendajaid ja teavituskleebiseid.

„Suurim on mure maapiirkondadega, kus pimedal ajal helkurita maanteepervel kõndivad inimesed autojuhtidele silma ei hakka. Seetõttu on oluline end helkuri abil nähtavaks teha, et ennetada võimalikku õnnetust,“ selgitas Liivamägi. „Helkur on vajalik ka linnatänavail, sest kõikjal pole tänavavalgustus
piisav,” toonitas ta.

Helkur peaks rippuma põlvede kõrgusel, et torgata silma igast küljest. Maanteel liikudes peab see olema kinnitatud riietuse sõiduteepoolsele küljele.