Autoga läbi jää vajudes jäävad kahjud juhi kanda

15. jaanuar 2019

Tänavu pole Maanteeamet avanud Eestis veel ühtegi ametlikku jääteed. Kuna mitteametlikel jääteedel autoga sõitmine pole kontrollitud ja turvaline, siis ei kehti seal liikudes ka kaskokindlustus. Sellises olukorras autoga läbi jää vajudes tuleb tekkinud kahjud juhil endal kanda.

Külmade saabudes võib üle Eesti kümnetel jääkatte saanud veekogudel näha seal autoga lõbusõitu tegevaid juhte. Möödunud nädalavahetusel tuli teade ka Lätist, kus läbi järvejää vajus Eestist pärit sõiduauto. ERGO kindlustuse transpordikahjude grupi juht Raido Orulaid paneb jääle kippuvatele juhtidele südamele, et sellisel teguviisil võivad olla väga kurvad tagajärjed. 

„Ei möödu ühtegi talve kui mõni juht ei vajuks sõidukiga läbi järve- või merejää. Enda üllatuseks avastatakse alles hiljem, et ühegi seltsi kaskokindlustus sellise mõtlematu teoga tekkinud kahju teadaolevalt ei hüvita,“ kinnitas Orulaid.

Kokku tellib Maateeamet vastavalt ilmaoludele Eestis seitsme ametliku jäätrassi rajamise ja hoolduse. Need trassid on vastavalt märgistatud ning liiklemine seal ohutusnõuetega kontrollitud.

„Väljaspool ametlikult avatud jääteed autoga veekogu jääl sõitmine toimub täielikult juhi omal vastutusel ning see pole kunagi ohutu. Samuti ei kehti kaskokindlustus näiteks põllule rajatud lumerajal,“ lisas Orulaid. Kui juht soovib oma libedasõidu oskusi turvalises keskkonnas proovile panna, siis sobivad selleks näiteks spetsiaalselt loodud libedasõidu õppeväljakud.