Eelmise nädala tormis said enim kannatada majade katused

8. jaanuar 2019

Uue aasta esimestel päevadel Eestit tabanud tormituulte tulemusel on ERGO kindlustusele teatatud seni paarikümnest õnnetusjuhtumist. Esmane hinnang kahjusummadele ulatub 70 000 euroni.

Kõige enam tegi torm kahju Eesti läänepoolsetes maakondades ja Harjumaal, millele Ilmateenistus andis teisipäeva hommikul ka teise astme tormihoiatuse. „Pea pooled kahjuteadetest on seotud puudega, mis tekitasid hoonetele kukkudes suuremaid või väiksemaid purustusi. Samuti rebis tuul mitmel hoonel lahti katusematerjali,“ ütles ERGO kahjukäsitluse klienditeeninduse osakonna juht Taavi Kööts.  

Tänase jooksul on laekunud veel mitmeid uusi teateid nii katusekatete kahjude kui ka mitme aia kahjustuse kohta. „Tugev tuul on kahjustanud ka reklaamtahvleid ja õue jäetud aiamööblit. Lisaks kodukindlustuse juhtumitele on tugev tuul ja tuisk põhjustanud ka sõidukikahjusid,“ lisas Kööts.

Esmane tormi põhjustatud kogukahju ulatub Köötsi hinnangul 70 000 euroni. Kuna tugevate tuulte raugemisest pole veel palju möödas ja inimesed pole jõudnud veel kahjudest ka teada anda, siis toovad ilmselt lähipäevad veel kahjuteateid juurde ning kahjusumma suureneb veelgi.

Tormikahjude vältimiseks soovitab kindlustusekspert inimestel ilmateenistuse hoiatuste korral õuest kokku korjata lahtine mööbel, parkida auto võimalusel garaaži või lagedamale kohale, sulgeda majal uksed ja aknad ning arvestada tuleks ka võimalike elektrikatkestustega. Tormi ajal tuleks arusaadavalt püsida siseruumides ja võimalusel autoga sõitmist vältida.