ERGO alustas 2018. aastat tugevalt hoolimata suurte kahjude kõrgest arvust

16. mai 2018

2018. aasta I kvartalis on ERGO Baltikumis näidanud häid tulemusi. Kindlustuspreemiate maht ulatus 1. kvartalis 65,35 miljoni euroni, mis on võrreldes eelmise aastaga 14% suurem (2017. aasta I kvartalis 57,40 miljonit eurot). Balti riikides oli kasum 1,23 miljonit eurot, eelmise aasta samal perioodil oli kasum 1,71 miljonit eurot.  Kindlustushüvitisi maksti välja kogusummas 39,18 miljonit eurot, mis on 17,2% kõrgem, kui eelmise aasta I kvartalis (33,4 miljonit eurot).

ERGO ettevõtete juht Balti riikides dr Kestutis Bagdonavičius: “Kõik kolm riiki on näidanud head kasvu kahjukindlustuses, kõige suurem oli kasv liiklus-, kasko- ja vastutuskindlustuses. Kasvav kahjude väljamaksete arv näitab, et paljud kliendid on kahjude korral abi saanud. Hoolimata kõrgest kahjude arvust suutis ERGO olla kasumlik. Oleme rahul ka elukindlustusseltsi tulemustega.“

Kahjude maht kasvas 17,2% võrreldes eelmise aastaga. Suurim kahju oli Eesti liikluskindlustuses ning see ületas 1,2 miljonit eurot. Välja makstud kahjudes olid suurimad samuti Eesti liikluskindlustuses 0,48 miljonit eurot ja 0,32 miljonit eurot. Läti suurim liikluskindlustuse kahju ületas 0,15 miljonit eurot ja Leedus 0,19 miljonit eurot.

Kommenteerides kindlustusturu trende Balti riikides ütles dr. Bagdonavičius: “Kogu kindlustusturu suurim väljakutse on klientide harjumuste muutumine kiiresti arenevas digitaalses keskkonnas. Vajadus pakkuda klientidele pidevalt uuenduslike lahendusi pole ammu enam IT-äri põhine. Tulevikus saab igast ettevõttest ka tarkvaraettevõte. Sel põhjusel tagavad ettevõttesiseselt head teadmised programmeerimisest ja valdkonnast tulevikus edu ning kliendid saavad kõrgetele ootustele vastavalt teenindatud."