ERGO asutas juba teise Euroopa äriühingu - ERGO Insurance SE peakontoriga Eestis

15. jaanuar 2013

Aasta alguses ühendas ERGO oma kolm Baltimaades asuvat kahjukindlustusseltsi üheks Euroopa äriühinguks nimega ERGO Insurance SE. See on teine kord, kui ERGO on Baltimaades Euroopa äriühingu asutanud. 2011. aastast alates on ERGO edukalt elukindlustuses Euroopa äriühinguna ERGO Life Insurance SE tegutsenud. ERGO Insurance SE peakontor on registreeritud Eestis. Läti ja Leedu kahjukindlustusseltsid jätkavad oma tegevust Euroopa äriühingu filiaalidena. Baltimaade kahjukindlustusseltside ühinemise tagajärjel ei muutu olemasolevad kliendilepingud

„ERGO Balti kindlustusseltside ühinemine on osa ERGO grupi strateegia järjekindlast rakendamisest Balti piirkonnas. Ühinemise eesmärk on saavutada juhtimise, protsesside ja teadmistega seotud sünergia. ERGO loob endale soodsa platvormi, mis võimaldab meil äärmiselt konkurentsitihedal turul pidevalt kasvada ning seeläbi pakkuda parimaid kindlustuslahendusi oma klientidele ja olla hinnatud tööandja oma töötajatele. ERGO on Balti riikides juba ühtse juhtimissüsteemi juurutanud ning juriidiliste isikute ühinemine on järgmine samm Eesti, Läti ja Leedu organisatsioonide lähendamisel. Peale selle annab ühinemine selged eelised Solventsus II peatsel rakendamisel,” ütles ERGO Balti riikide kindlustusseltside juhatuse esimees dr Bagdonavičius.

„Oleme eriti rahul ühinenud Baltikumi elukindlustusseltside asutatud Euroopa äriühingu tulemustega: kasumi kasv elukindlustuse segmendis näitab silmanähtavat sünergiast tekkinud kasu ettevõttele ning tagab klientidele uuenduslikud kindlustuslahendused, mis vastavad nende vajadustele ja ootustele,” lisas dr Bagdonavičius. „Enamgi veel, me jätkame kahjukindlustusteenuse pakkumist ühtse ja tugeva ettevõttena, mis suudab kõigi kolme Balti riigi kogemused oma klientide kasuks tööle panna. See ühinemine mitte ainult ei tugevda ERGO positsiooni Baltikumis, vaid annab meile ka konkurentsieelise,” lausus dr Bagdonavičius.

ERGO Balti riikides

ERGO kuulub Baltimaades juhtivate kindlustusseltside sekka ja on ainus, mis pakub kõiki kindlustustooteid alates kahjukindlustusest kuni elu-, pensioni- ja ravikindlustuseni. ERGO tegutseb ka Valgevenes, kus pakub kahjukindlustusteenuseid. ERGO Kindlustusseltsi teenuseid, oskusteavet ja finantsstabiilsust usaldab Balti riikides üle 550 000 kliendi.

Balti riikides tegutsevad ERGO seltsid kuuluvad ERGO Group´i, mis on Euroopa üks suurimaid kindlustusseltse. Maailmas on ERGO esindatud rohkem kui 30 riigis, peamiselt Euroopas ja Aasias.

ERGO kuulub Munich Re’sse, mis on üks maailma juhtivatest edasikindlustuse pakkujatest.