ERGO Balti riikide 9 kuu kasum on 3,3 mln eurot

11. november 2013

ERGO sõlmis tänavu 9 kuu jooksul Baltikumis kindlustuslepinguid enam kui 112 miljoni euro väärtuses, mis tähendas 5% kasvu võrreldes eelmise aasta sama ajaga. 9 kuu äritegevus tõi Balti riikides kokku 3,3 mln eurot kasumit, mis on samas suurusjärgus möödunudaastase tulemusega samal ajaperioodil. Tänavu kolme kvartali kokkuvõttes maksti klientidele välja 5,2% võrra rohkem kahjunõudeid, kokku 63,3 mln euro ulatuses.

ERGO Balti riikide juhatuse esimehe dr Kestutis Bagdonavičiuse sõnul täheldati 2013. aastal inimeste ostujõu ning sisetarbimise kindlat ja märkimisväärset taastumist, mis põhjustab muutusi tarbijate harjumustes ja mille tulemusel hindavad nad oma finantstulevikku positiivselt. „Nii Eestis, Lätis kui ka Leedus tõusis reaalpalk kiiremini kui SKP. Suurenev tarbimine tähendab, et inimesed kulutavad rohkem raha nii vajalikele kaupadele kui ka kodu renoveerimisele ja autode ostmisele. Pankade laenutingimused annavad tarbijatele suurema võimaluse kasvatada investeeringuid kinnisvarasse. Suurenenud tarbimine avaldas positiivset mõju ka sõlmitud lepingute arvule ja kindlustusmaksete kasvule kindlustusturul. Kindlustusturu taastumist on märgata ka ärisektoris, sest investeeringud tootmisse suurenevad. See aitab kaasa masinate ja sõidukite arvu kasvule, mis omakorda mõjutab tehnika ja ehitusega seotud kindlustuse mahu suurenemist,” kommenteeris dr Bagdonavičius.

ERGO kahjukindlustuse maksete kogusumma oli Balti riikides ligikaudu 80,4 miljonit eurot. Peamised kahjukindlustuse valdkonna kasvu mõjurid olid kasko- ja kohustuslik liikluskindlustus ning õnnetusjuhtumikindlustus. Ka elu- ja tervisekindlustuse segmendis saavutati häid tulemusi: kokku 31,8 miljoni euro ulatuses kindlustusmakseid ehk 17,7% kasvu. Seda tulemust mõjutas elukindlustuse suurenev maht panganduskindlustuses, eriti riskikindlustuse ja vabatahtliku pensionikindlustuse arvelt Lätis. Annuiteedilepingute kasvav hulk Eestis ja Leedus ning hoogne areng tervisekindlustuses andsid samuti panuse elu- ja tervisekindlustuse maksete suurenemisele.

3,3 miljoni euro suurust kasumit mõjutasid enim tehniline tulemus ja investeeringud ning kulude kokkuhoid. „Tõhususe, kasumlikkuse ja konkurentsivõime säilitamiseks ei ole kulude optimeerimine mingi valik ega võimalus. Me ei saa koormata kliente oma sisemiste halduskuludega. Niisiis peame leidma viise ja võimalusi muutuda oma tegevuses tõhusamaks ning pakkuda nõnda oma klientidele soodsamaid hindu,” sõnas dr Bagdonavičius.

Tänavu esimese kolme kvartali jooksul maksti ERGO klientidele Baltimaades välja 63,3 miljoni euro ulatuses kahjunõudeid. Eestis põhjustas suurima nõude 300 000 eurot transpordikahju.

ERGO Balti riikide tütarettevõtted – ERGO Valgevene, ERGO Invest ja ERGO Funds – teenisid 9 kuu jooksul kasumit üle miljoni euro, mis on üle kahe korra rohkem mullusest kasumist. ERGO Valgevene tütarettevõte sõlmis 5,3 miljoni euro väärtuses kindlustuslepinguid, see on eelmise aasta sama perioodiga võrreldes kaks korda rohkem.

Kommenteerides suundumusi ja prognoose Balti riikide kindlustusturul, tõi dr Bagdonavičius esile Balti kindlustusturu kasvu. „ERGO prognoosid näitavad, et Balti riikides on majandus elavnenud, mistõttu kahjukindlustuse ning elu- ja tervisekindlustuse maht jätkub kasvu ka sel aastal. Suurim proovikivi, millega kindlustusturg järgmisel aastal rinda pistab, on kasumlikkus. Positiivse tehnilise tulemuse saavutamine on äriühingute jaoks keeruline ülesanne. Siiski ennustame, et tiheda konkurentsi tõttu kindlusturul keskmine kindlustusmakse ei suurene, sest kõikides riikides on turul uued osalised, kes püüavad kindlustusturgu vallutada. Kindlustusseltsid hakkavad klientidele pakkuma uusi lahendusi ja kasvatavad kasumlikkust sisekulude vähendamisega,” lausus dr Bagdonavičius.

 

ERGO kindlustusseltsid Baltimaades

ERGO on üks Balti riikide juhtivaid kindlustusettevõtteid ja ainus, kes pakub oma klientidele täielikku kindlustustoodete valikut alates vara- ja õnnetusjuhtumikindlustusest lõpetades elu-, pensioni- ja tervisekindlustusega.  2012. aastal ulatusid ERGO Balti riikide kindlustusmaksed 150,2 miljoni euroni, hüvitisi maksti klientidele välja üle 96,3 miljoni euro. ERGO grupi teenuseid, oskusteavet ja finantsstabiilsust usaldab Balti riikides üle 550 000 kliendi.

Balti riikides tegutsevad ERGO üksused kuuluvad rahvusvahelisse ERGO gruppi –  tegemist on ühe Euroopa suurima kindlustuskorporatsiooniga, mis tegutseb enam kui 30 riigis nii Euroopas kui ka Aasias.  ERGO on osa maailma juhtivaimast edasikindlustusseltsist ja riskikandjast maailmas, 1880. aastal loodud Munich Re`st.