ERGO hüvitas II kvartalis kahjusid 5,8 miljoni euro eest

8. juuli 2014

ERGO hüvitas tänavu II kvartalis Eestis 5,8 miljoni euro ulatuses kindlustuskahjusid.
Kokku registreeris selts kolme kuuga 5059 kahjujuhtumit, neist suurim oli Raasiku ülesõidul toimunud rongiõnnetus.
2014. aasta II kvartalis tegi ERGO 5,0 miljoni euro eest väljamakseid kahjukindlustuse ning 828 000 euro ulatuses elukindlustuse kahjude korvamiseks. ERGO poolt registreeritud kindlustusjuhtumitest  3042 olid sõiduki-, 1257 isiku- ja 760 varakahjud.

ERGO kahjukindlustuse osakonna juhataja Caterina Lepvaltsi sõnul oli II kvartali suurim kahju seotud Raasiku ülesõidul toimunud rongiõnnetusega. “Raasikul toimunud kahjujuhtumi puhul läheb välja maksmisele kogu kindlustussumma ehk ligi miljon eurot,” lausus ta.

Lepvaltsi andmetel kergitasid maikuu vahelduvad ilmastikutingimused liiklus- ja varakahjude hulka. “Mai kuumematel päevadel toimus tavapärasest rohkem ahelavariisid ning samal kuul registreeriti rahe tekitatud kahjusid sõidukitele ja varale ligi kümme,” ütles Lepvalts. “Seoses suviste pindamistöödega on juba sagenenud ka klaasikahjude juhtumid,” lisas ERGO kahjukindlustuse osakonna juhataja.

Reisikahjudest oli suurima väljamaksesummaga Indias juhtunud rolleriõnnetus, kus kahe isiku ravikuludele ja kodumaale transpordiks kulus üle 40 000 euro. “Mainitud traagiline rolleriõnnetus Indias on ehe näide sellest, kui kalliks võivad minna ravi- ja transpordikulud,” toonitas Lepvalts.

“Ka maikuus alanud Türgi reisid tõstsid oluliselt reisikahjude hulka. Seega ei tasu kunagi minna reisima mõttega, et minuga ei juhtu midagi. Kindlam on investeerida paarkümmend eurot kindlustusse, kui pärast vaadata otsa paarikümne tuhande eurosele arvele. Reisikindlustuse arvelt ei tasu kunagi kokku hoida,” rõhutas Lepvalts.

Kuigi suvi ja grillimise tippaeg on käes, tasub Caterina Lepvaltsi sõnul säilitada ettevaatlikkus, et end toidu valmistamise ja lõkke nautimise asemel mitte põletada. “Enamik põletusjuhtumeid saab alguse liiga agarast süütevedeliku kasutamisest, kus inimene ei märka, et lõke juba põleb ja lisab vedelikku juurde. Väljalahvatav leek aga võib lisaks põletamisele panna ka süütevedelikupudeli käes plahvatama. Samuti tuleb silma peal hoida oma lähedastel, eriti lastel, et nad ei läheks lõkkele või grillile liiga lähedale,” kutsus Lepvalts üles ettevaatlikkusele.


ERGO Balti riikides
ERGO kuulub Baltimaade juhtivate kindlustusgruppide sekka ja on üks seltsidest, mis pakub kõiki kindlustustooteid alates kahjukindlustusest, lõpetades elu-, pensioni- ja ravikindlustusega.

Kindlustusmaksed ERGO Baltimaade seltsides ulatusid 2013. aastal 155 miljoni euroni. Eelmisel aastal maksti Balti riikide klientidele välja üle 85 miljoni euro kindlustushüvitisi. ERGO kindlustusgrupp tegutseb ka Valgevenes, kus pakub kahjukindlustusteenuseid. ERGO grupi teenuseid, teadmisi ja finantsstabiilsust usaldab Balti riikides üle 550 000 kliendi.

Balti riikides tegutsevad ERGO seltsid kuuluvad rahvusvahelisse ERGO gruppi, mis on Euroopa üks suuremaid kindlustusseltse. Maailmas on ERGO esindatud rohkem kui 30 riigis, peamiselt Euroopas ja Aasias.

ERGO kuulub ühte maailma suuremasse edasikindlustust pakkuvasse gruppi Munich Re.