ERGO hüvitas III kvartalis kahjusid 5,7 miljoni euro eest

14. oktoober 2014

ERGO hüvitas tänavu III kvartalis Eestis 5,7 miljoni euro ulatuses kindlustuskahjusid. Kokku registreeris selts kolme kuuga 5551 kahjujuhtumit.
Registreeritud kindlustusjuhtumitest 3259 olid sõiduki-, 1331 isiku- ja 961 varakahjud, mis on tavapärane kahjude proportsioon.

ERGO kahjukäsitluse osakonna juhataja Caterina Lepvaltsi sõnul oli III kvartalis tavapäraselt kõige enam sõidukikahjusid. "Kõige suurem kahju oli taaskord seotud sõiduki ja rongi kokkupõrkega. Rongi taastamine läheb esialgsete prognooside järgi maksma enam kui 140 000 eurot,” täpsustas Lepvalts. “Lisaks toimusid kahe Eestis registreeritud ja kindlustatud sõidukiga välisriigis rasked liiklusõnnetused, kus mõlemal juhul on kahju ligi 70 000 eurot,” lisas ta.

Läheneva talve eel soovitab Caterina Lepvalts üle kontrollida sõiduki tehniline seisukord. “Eriti oluline on üle kontrollida pidurid, et ootamatu vajaduse korral saaks rutem pidama. Samuti tasub juba varakult hakata mõtlema talverehvide peale ning vahetada need pigem varem kui et jätta viimasele minutile. Teatavasti tulevad esimesed libedad ja lumi alati ootamatult ning kulunud või sootuks suverehvide kasutamise korral võib see valusalt kätte maksta,” nentis Lepvalts.

Kolmandas kvartalis registreeriti kokku 1331 isikukahjut, millest raskeimad olid seotud liiklusega. “Liikluses sai kannatada nii sõidukijuhte kui ka jalakäijaid. Paraku lõppesid kaks välisriigis toimunud õnnetust inimese surmaga,” ütles Lepvalts.

Seoses läheneva koolivaheajaga paneb ERGO kahjukäsitluse osakonna juhataja kõigile välisriiki reisijatele südamele, et reisikindlustust ei tohiks unustada. “Selleks, et perereis sujuks muretult, tuleks kindlasti sõlmida reisikindlustuse leping, mis ERGO puhul tagab ka tasuta ööpäevaringse eestikeelse reisiabi mistahes maailma otsast. Juba reisil olles võib juhtuda, et vaba raha uute piletite ostmiseks ei ole, kui mingil põhjusel reis katkema peaks. Siin tulebki kindlustus appi,” kinnitas Lepvalts.

Varakahjusid registreeriti kolmandas kvartalis 961, millest suurimad olid seotud jahtidega. “Ühe ja sama võistluse käigus murdusid kahe jahi mastid ning kahju oli kokku ligi 170 000 eurot. Lisaks hävis tulekahjus ka üks suvila, mille kahju suuruseks kujunes umbes 40 000 eurot,” lisas Caterina Lepvalts.


ERGO Balti riikides

ERGO kuulub Baltimaade juhtivate kindlustusgruppide sekka, pakkudes lisaks kahjukindlustusele ka elu-, pensioni- ja ravikindlustust.

Kindlustusmaksed ERGO Baltimaade seltsides ulatusid 2013. aastal 155 miljoni euroni. Eelmisel aastal maksti Balti riikide klientidele välja üle 85 miljoni euro kindlustushüvitisi. ERGO kindlustusgrupp tegutseb ka Valgevenes, kus pakub kahjukindlustusteenuseid.

Balti riikides tegutsevad ERGO seltsid kuuluvad rahvusvahelisse ERGO gruppi, mis on Euroopa üks suuremaid kindlustusseltse. Maailmas on ERGO esindatud rohkem kui 30 riigis, peamiselt Euroopas ja Aasias.

ERGO kuulub ühte maailma suuremasse edasikindlustust pakkuvasse gruppi Munich Re.