ERGO kindlustus liitus mitmekesisuse kokkuleppega, arendamaks kaasavat töökeskkonda

3. november 2023

ERGO Eesti tegevjuht Marek Ratnik allkirjastas eile koos mitme teise Eesti organisatsiooni esindajatega mitmekesisuse kokkuleppe, millega tänaseks on Eestis liitunud juba 198 ettevõtet.

See on vabatahtlik lepe, millega liitudes kinnitab ettevõte, vabaühendus või avaliku sektori organisatsioon, et austab inimeste mitmekesisust ja väärtustab võrdse kohtlemise põhimõtet nii oma töötajate, klientide kui koostööpartnerite seas. Liituvad organisatsioonid teavad, et mitmekesisem töötajaskond ja kaasav inimkeskne juhtimine toovad kasu nii organisatsioonile kui kõigile seal töötavatele inimestele.

„Erinevuste austamine ja võrdsete võimaluste loomine on meile väga oluline, sest tahame, et kõik inimesed tunneksid end ERGO-s hästi. ERGO grupp on esindatud rohkem kui 30 riigis üle maailma ja mitmekesisus on meie fookuses olnud juba pikka aega. Oleme mitmekesisuse arendamiseks Eestis astunud mitmeid samme, kuid vaatame seda pigem kui mõtteviisi, millega tegelemine ei saa kunagi „valmis“, lausus Ratnik . Ta lisas, et mitmekesisuse kokkuleppega liitumine annab ERGO-le võimaluse nende teemadega edasi tegeleda ja teiste ettevõtete kogemustest õppida. „Tahame anda endast parima, et arendada mitmekesist ja kaasavat töökeskkonda nii ERGO-s kui Eesti ühiskonnas laiemalt.“

Mitmekesisuse kokkulepe algatati Eestis 2012. aastal Tallinna Tehnikaülikooli õiguse instituudi võrdse kohtlemise edendamise projekti „Erinevus rikastab” raames, mida kaasrahastasid Euroopa Komisjon, sotsiaalministeerium ja TTÜ õiguse instituut. Nüüdseks koordineerib kokkuleppe võrgustiku tegevusi Eesti Inimõiguste Keskus. Eesti mitmekesisuse kokkulepe on osa Euroopa mitmekesisuse platvormist, mis koondab sarnaseid kokkuleppe võrgustikke 26 Euroopa riigis.

Loe rohkem Eesti Inimõiguste Keskuse kodulehelt