ERGO klientide nädalavahetuse tormikahjud ulatuvad 75 000 euroni

5. juuli 2016

Nädalavahetusel üle Eesti pahandust teinud äikesetormide tulemusel on ERGO kindlustusele teatatud seni 31 kodukindlustuse ja ettevõttekindlustuse juhtumist. Esmane hinnang kahjusummale ulatub 75 000 euroni.

ERGO kahjukäsitluse klienditeeninduse grupi juht Taavi Kööts tõdeb, et kõige enam on kahjudest teatatud Lõuna-Eestis. Suurimateks kahju põhjustajateks on murdunud puud või oksad. “Lisaks puude kukkumistest tekkinud kahjudele jätsid oma jälje ka paduvihma poolt tekitatud uputused. Ette tuli ka juhtumeid, kus äike kahjustas kodutehnikat,” lisas Kööts. Tormiga tekkinud sõidukikahjudest ei ole veel palju teatatud, kuid lähipäevad võivad tuua lisa.

Maailma mõistes on Eesti üsna tuulevaikne, kuid mõned korrad aastas on ka siin päris tormine. Köötsi sõnul saavad sellistel puhkudel ka inimesed ise enda ja oma vara turvalisuse nimel palju ära teha: “Enne tormi tulekut õuest kokku korjata lahtine mööbel, parkida auto garaaži või lagedamale kohale, sulgeda majal uksed ja aknad ning arvestada tuleks ka võimalike elektrikatkestustega”.

Tormi ajal tuleks arusaadavalt püsida siseruumides ja võimalusel autoga sõitmist vältida. “Sõidukit siiski juhtides tuleks valida sobiv kiirus, arvestada võimalike takistustega ning tugeva vihmasaju ning halva nähtavuse korral sõiduk teeserval peatada ja ohutuled sisse lülitada,” räägib Kööts. Ka möödunud nädalavahetusel oli üleujutatud tänavatel näha mitmeid seiskunud sõidukeid. “Siinkohal sooviks juhtidele südamele panna, et kui tänavat vee alt ikka enam näha ei ole, siis tasub sõidukiga vette sõitmist vältida. Ka poolde rattasse ulatuv vesi võib kaasa tuua ulatuslikud mootorikahjustused,” lisab ta.