ERGO kolis oma meeskonna uue kontseptsiooniga kontorisse

14. november 2022

Kodukontori süsteemi edulugu julgustas ERGO kindlustust oluliselt muutma oma meeskonna töökeskkonda – Tallinna peakontor koliti uude keskkonnasõbralikku Avala kvartalisse ning klassikalise avatud kontori asemele loodi moodne ja kompaktne energiatõhus büroo.

Juba koroonakriisi esimestel nädalatel, 2020. aasta märtsis viis ERGO suurema osa oma 250 liikmelisest meeskonnast üle kaugtöö süsteemile. Sama aasta lõpus korraldati töötajate seas uuring, kust selgus, et 87% töötajatest soovivad ka edaspidi vähemalt mõnel päeval nädalas töötada kodukontoris. Kuna töö kvaliteet ja tegijate motivatsioon ei kannatanud, vaid pigem kasvasid, muutis ERGO distantstöö esimese kriisiaasta lõpus jäädavalt uueks normaalsuseks.  

Distantstöö edulugu, töötajate ootused ning osalemine pere- ja töötajasõbraliku ettevõtte programmis innustas ERGOt oma töökeskkonna muudatustega sel aastal veelgi kaugemale minema. Ettevõte kolis oma Tallinna peakorteri senisest Tammsaare ärimajast värskelt valminud Polarise büroohoonesse Avala kvartalis, kuhu Eesti tippsisearhitektid büroost Arhitekt11 lõid uudse kontseptsiooniga kompaktse, rohelise ning vajaduspõhise kontori, mis soodustab hübriidtööd.  Senise klassikalise avatud kontori ja isikliku kirjutuslaua asemele on soppide ja liigendustega loodud töötajate heaolu tõstmiseks tegevuspõhine büroo. Lisaks privaatsetele töökohtadele ja avatud alale on uues kontoris erineva suuruse ja asukohaga tiimiruumid, kuhu saab minna tööd tegema nii väiksema kui suurema seltskonnaga. Rääkimata aladest telefonikõnede ja hingetõmbepauside jaoks.  

„ERGO kindlustuse personalipoliitika üks võti on luua kaasav, toetav ja julgustav töökultuur ja -keskkond, kus iga meeskonnaliige tunneks end hästi. Kui töötajaid innustas hübriidtöö ja soov veeta mõni päev nädalas kodus, siis oli paras aeg senine töökoha kontseptsioon positiivses mõttes pea peale pöörata ja ruum efektiivsemalt meeskonnatunde kasvatamise huvides tööle panna,“ lausus ERGO juht Marek Ratnik.  Endine ERGO peakontor asus Tammsaare Ärikeskuses neljal korrusel, kogupinnaga 3200 m2. Uues kontoris on kogupind üle 1000 m2 võrra väiksem. 170 töökoha asemel on uues kontoris pisut üle saja jagatava töökoha ning 23 erinevas suuruses nõupidamisruumi. Varasemast rohkem rõhku on pööratud koosolemise ja loovtööaladele. ERGO kliendid on endiselt oodatud aadressile Tammsaare tee 47. 

Ettevõtte jaoks oli Avala kvartalisse kolimise üks motivaator just selle keskkonnasõbralikkus. Polarise hoone energiavajadus kaetakse päikese-, tuule- ja hüdroenergiaga. Tegemist on LEED Gold (Leadership in Energy and Environmental Design) sertifikaati omava hoonega, mis tähendab, et hoone projekteerimisel, ehitamisel ning kasutamisel järgitakse keskkonnasäästu ja säästva arengu põhimõtteid. Näiteks katab kolmandiku kogu Avala kvartali energiavajadusest Tallinna suurim päikesepark, mis asub samas kvartalis Depo ehituspoe katusel.  

ERGO pälvis tänavu Vastutustundliku Ettevõtluse hõbemärgise, pääses EAS-i kestlike ettevõtete esikümnesse ja valiti rahva poolt baltiüleses „Brand Capital“ uuringus kõige rohelisemaks kindlustusseltsiks Eestis. Sel aastal loodetakse saada ka pere- ja töötajasõbraliku ettevõtte kuldmärgis.

Sisekujundaja: Helen Luht
Fotod: Ardo Kaljuvee