ERGO liikluskindlustusel kasko eelised

28. mai 2020

ERGO pakub oma liikluskindlustuse juurde laia valikut lisakaitseid, mis annavad kaskoga samaväärse kindlustuskaitse ka siis, kui kaskokindlustust pole sõidukile sõlmitud. Valida saab juurde ERGO autoabi, „Põdrakasko“, asendusauto nõuete kaitse, sõidukijuhi õnnetusjuhtumikindlustuse või õigusabikulude kindlustuse.

Liikluskindlustuse lepingu lisakaitsed on mõeldud tavakasutuses sõidu- ja pakiautodele, mida ei kasutata lühirendisõidukina, alarmsõidukina, õppesõidukina, veo-, kuller- või taksoteenuse osutamisel või kokkuleppevedude (nt Bolt, Forus) tegemisel. Lisakaitseid on juurde võimalik valida aastasele liikluskindlustusele.  

Mida lisakaitsed endast kujutavad?

ERGO autoabi on Sinu jaoks olemas kõikjal Euroopas (v.a Ukraina, Valgevene, Venemaa, Aserbaidžaan, Gruusia, Kasahstan, Moldova ja Türgi), kui oled sattunud avariisse ja vajad abi sõiduki pukseerimisel sündmuskohalt lähimasse remondiettevõttesse. Eestis toimunud õnnetuse korral aitame viia reisijad Eesti piires ka sihtpunkti või vahetame purunenud rehvi. Lisaks abistatakse kütuse toomisel, kui paak saab ootamatul tühjaks ja tõmmatakse sõiduk tagasi teele, kui on teelt välja sõidetud või jäädud kinni lumme.  

„Põdrakasko“ on abiks auto korda saamisel, kui toimub otsasõit ootamatult sõiduteele jooksnud suurulukile (hunt, karu, ilves, metssiga, punahirv, põder või metskits). Põdrakasko omavastutuse suurus on 200 eurot. 

Asendusauto nõuete kaitse, nagu nimigi ütleb, aitab õnnetuse järel hüvitada kannatanule asendusauto kasutamise põhjendatud kulud. Vajadusel aitab ERGO põhjendatud nõude suuruse tuvastamisel. Omavastutuse suurus on 50 eurot. 

Sõidukijuhi õnnetusjuhtum on piiratud ulatusega vabatahtlik lisakaitse, mille alusel makstakse hüvitist, kui liiklusõnnetuse tõttu on sõidukijuhil tekkinud püsiv puue või see on põhjustanud sõidukijuhi surma.  

Õigusabikulude kindlustus aitab  katta õigusabikulud, mis võivad tekkida kindlustatud sõidukiga seotud õiguslike vaidluste korral. Näiteks: autoteenindus ei taha tasuta parandada viga, mis tuleb taas esile paar päeva pärast auto remontimist. 

Rohkem infot lisakaitsete kohta leiab: https://www.ergo.ee/erakliendile/liikluskindlustus