ERGO omandas Singapuris kahjukindlustusettevõtte

26. juuni 2014

ERGO kindlustuskontsern sisenes Singapuri kindlustusturule, soetades Singapuri kahjukindlustusettevõtte SHC Insurance Pte. Ltd. See ost on oluline teetähis ERGO Kagu-Aasia turu hõivamise strateegias.
Omandatud SHC Insurance pakub laia valikut kahjukindlustustooteid. Ettevõtte kindlustusmaksete kogusumma oli möödunud aastal kokku 45 miljonit eurot, 2013. aasta kasum oli viis miljonit eurot.

Tehingu hinnaks on 66 miljonit eurot, millele lisanduvad osaku puhasväärtuse kohandused. Singapuri finantsinspektsioon on tehingu heaks kiitnud ning selle lõpule viimine oleneb senise omaniku SHC Capital Asia Ltd. osanike heakskiidust.

Singapuri kahjukindlustusturu kasvutempo on viimastel aastatel olnud ligi 10% aastas ning turg on näidanud tugevat kasumlikkust, mille kombineeritud suhtarv ületab 90%. „Ka tulevaste aastate kasvuprognoosid on positiivsed. Neid toetab Singapuri finantsinspektsiooni algatus arendada Singapur 2020. aastaks ülemaailmseks kindlustuskeskuseks, mis oleks oma ulatuselt võrreldav Londoniga. Seega oleme SHC Insurance’iga tulevast kasvu silmas pidades õigel teel,” sõnas ERGO juhatuse liige Dr. Jochen Messemer. „Me tahame SHC Insurance’i äri laiendada. ERGO saab sellesse panustada nii oma suure riskijuhtimise kogemusega kui ka ulatusliku innovaatiliste toodete ja müügikanalite arendamise kogemusega.”

Sisenemine Singapuri kindlustusturule lähtub ERGO rahvusvahelisest kasvustrateegiast, mille üks suund on äärmiselt atraktiivsed Kagu-Aasia kahjukindlustusturud. Kagu-Aasia maadest on ERGO esindatud Vietnamis, kus omatakse 35% osalust kindlustusfirmas Global Insurance Company (GIC).

Singapuri ja Vietnami kõrval sihib ERGO samas piirkonnas veel Indoneesia, Malaisia, Tai ja Filipiinide turge. „Enamik kahjukindlustusturge selles regioonis on suhteliselt väikesed – nende kindlustusmaksed jäävad olenevalt turust 800 miljoni ja kolme miljardi euro vahele. Paljudel neist turgudest on vaid mõni üksik kogemustega teenusepakkuja. Meie eesmärk on asutada Singapuri regionaalne juhtkond, kelle kaudu asume juhtima piirkonna ettevõtteid. SHC Insurance’i omandamine on ka sellest aspektist meile oluline verstapost,” sõnas Dr. Messemer.