ERGO pakub reisikindlustust Eesti-sisestele reisidele

16. juuni 2020

Alates tänasest pakub ERGO kindlustus esimesena Eestis reisi ärajäämise ja katkemise kindlustuskaitset ka Eesti-sisestele reisidele. ERGO reisitõrkekindlustus, mille kaitse laieneb nüüdsest ka Eestile, on abiks nii pakettreiside, ööbimise, aga ka transpordikulude katmisel, kui ootamatul põhjusel ei saa reisile minna või see tuleb planeeritust varasemalt lõpetada.

ERGO kindlustusdirektori Andres Konsapi sõnul on koroonaviiruse pandeemia kõige enam mõjutanud just turismisektorit ning on igati mõistatav, kui inimesed ei soovi sel suvel oma puhkusereisi kodumaalt väljaspool veeta. „Näeme, et kuigi välisreiside toimumine vaikselt taastub, planeeritakse suviseid pere- ja puhkusereise just Eestisse. Paraku puudus tänaseni võimalus end kodumaise reisi ärajäämise vastu kindlustada, mis on välisreisi puhul saanud sedavõrd elementaarseks,“ rääkis Konsap. 

„Pikk nädalavahetus mõnes Eesti spaas võib keskmise suurusega perele maksma minna peaaegu sama palju kui nädalane reis Egiptusesse. Välisreisi puhul on võimalik saada oma kulud reisikindlustuse abil tagasi, kui tekib ootamatu olukord, mis ei lase reisile minna või reisi jätkata. Kuid Eesti-siseselt polnud viimasel hetkel reisi ärajäämisel või katkemisel tihti lootustki oma kulusid tagasi saada,“ ütles ERGO kindlustusdirektor, miks otsustati ERGO reisitõrke kindlustuskaitset laiendada ka Eesti-sisestele reisidele. 

Samuti puudus tänaseni kaitse, mis aitaks kindlustada reisitõrke tõttu ära jäänud kodumaiseid elamusi. Konsap tõi näiteks olukorra, kus perel oli juba pool aastat tagasi plaanis ühest Eesti otsast teise kontserdile sõita ja jääda seejärel hotelli ööbima. Ka piletid olid 6 kuud ette ostetud, kuid laps jäi ootamatult haigeks ja sõit tuli seetõttu ära jätta. Eesti-sisene reisikindlustus aitab taolistel puhkudel kahjud kompenseerida. 

Eesti-sisese reisi kindlustus on ERGO reisitõrkekindlustus, mis pakub nüüdsest kaitset ka kodumaistele puhkustele, kui reis peab ootamatul põhjusel ära jääma või katkema. Näiteks nii puhkudel, kus reisija haigestub või transport läheb katki. Reisikindlustust soetades tuleb Eesti-sisese kaitse saamiseks valida oma reisikindlustusse reisitõrke kaitse. Reisikindlustuse tervise, pagasi ja vastutuse kindlustuskaitsed Eestis ei kehti.