ERGO pälvis Vastutustundliku Ettevõtluse hõbemärgise!

7. juuni 2022

Rõõm on jagada, et ERGO kindlustus liigub järjekindlalt puhtama ja inimväärsema tuleviku poole ning sai juba teist aastat järjest hinnatud Vastutustundliku Ettevõtluse Foorumi poolt välja antava märgisega. Aastaga on edasiminek olnud oluline ning ERGO kindlustus on üks seitsmest hõbemärgise pälvinud ettevõttest. Sel aastal väljastati märgis kokku 28 ettevõttele või organisatsioonile ning tänaseks on Eestis kokku pisut üle 70 ettevõtte ja organisatsiooni, mida vastutustundliku tegevuse eest on märgisega tunnustatud.

„Hetkel oleme ainuke kindlustusfirma Eestis, mida Vastutustundliku Ettevõtte märgisega on pärjatud. Oleme vastutustundliku ettevõtluse lõiminud meie ettevõtte äristrateegiasse, juhtimisse ja igapäevastesse tegevustesse. Meie juhtlause – tulevikust hoolimine on meie loomuses – omab nüüd reaalselt mõõdetavat ja hõbeda väärilist taset, „kommenteeris ERGO kindlustuse tegevjuht Marek Ratnik.

Indeksi küsimustikku värskendatakse igal aastal, et selles kajastuksid ka ühiskonnas hetkel aktuaalsed teemad. Möödunud aastal uuendati metoodikat põhjalikult koostöös Taani vastutustundliku ettevõtluse juhtivkonsultantidega ettevõttest SDGLead. Metoodika järgib nii ÜRO Global Compacti põhimõtteid, ESG hindamisraamistikke kui ka ÜRO kestliku arengu eesmärke. Indeksi täitmisel vastasid organisatsioonid valikvastustega 55 küsimusele kolmes kategoorias: kliima ja keskkond, ühiskond ja sotsiaalne keskkond ning hea valitsemine.

„Vastutustundliku ettevõtte tegevuste osas on raske välja tuua seda üht ja peamist tegevust või muudatust ning märgis on sellel teel tore tunnustus, kuid peamine on ikkagi järjepidev mõtteviis ja terviklik vaade. Küsime endalt, mida saame ettevõttena ühiskonnale juurde anda või kuidas ökoloogilist jalajälge vähendada. Loomulikult tegeleme järjepideva heitmekoguse vähendamisega – näiteks eelistame pilvepõhiseid teenuseid ning kuigi oleme ressursisäästlikud juba täna, kolime oma peakontori sügisel Eesti kõige keskkonnasäästlikumasse kontorihoonesse. Jätkame ambitsioonikalt keskendudes kindlustusvaldkonna kõige suuremat mõju avaldavatele tegevustele, milleks on ühelt poolt kindlasti kahjuennetus vähendamaks täna toimuvate kahjude sagedust tulevikus. Teisalt panustame koos äripartneritega järjest rohkem uutesse jätkusuutlikesse lahendustesse, mis puudutab toimunud kahjude käsitlust. Peamine fookus saab olema lahendustel, mis on seotud remondi ja parandusega. Lihtsa näitena võib tuua juba ennast tõestanud kohtparanduse, mis tähendab, et väiksema avarii tagajärjel remonditakse auto ilma seda osadeks lahti võtmata ja tervet keredetaili välja vahetamata, kui see on võimalik. Vajalikud detailid asendatakse uutega ainult siis, kui seda on mõistlik teha,“ selgitas tausta ERGO kindlustuse tegevjuht Marek Ratnik.

ERGO Kindlustus tänab saadud tunnustuse eest ja soovib palju õnne ja jaksu ka kõikide teistele ettevõtetele, kes vastutustundlikult toimetavad. Liigume koos jätkusuutlikuma ühiskonna nimel!