< ERGO panustab lootustandvate noorte sportlaste arengusse 25 000 eurot | ERGO kindlustus

ERGO panustab lootustandvate noorte sportlaste arengusse 25 000 eurot

3. juuni 2021

ERGO annab kuuendat aastat välja noorte sportlaste stipendiumit, et anda hoogu juurde Eesti sportlastele. Sellel aastal on stipendiumifondi kogusuurus 25 000 eurot ja sellele saavad kandideerida sportlased vanuses 18-25 eluaastat.

„Eesti noorte sportlaste toetamine on oluline, et meil kasvaksid järjepidevalt peale uued oma ala tipud, kes suudavad võistelda rahvusvahelistel võistlustel kõrgete kohtade nimel ja pakkuda häid emotsioone meile kõigile. Läbimurre tippsporti on tihti keeruline ning nõuab lisaks tugevale tahtele ka märkimisväärset eelarvet, kuna treeninglaagrid ja -vahendid ning võistlustel osalemine on kulukas,“ ütles ERGO Eesti juht Marek Ratnik. 

Varasemalt on ERGO stipendiumi pälvinud mitmed sportlased, kellest nii mõnigi on täna jõudnud maailma tippu või selle lähedale. Teiste seas on stipendiumi pälvinud kahevõistleja Kristjan Ilves, kiiruisutaja Saskia Alusalu, vehkleja Erika Kirpu, kümnevõistleja Janek Õiglane, ujuja Kregor Zirk, sprinter Karl Erik Nazarov, iluuisutaja Eva-Lotta Kiibus jt. 

Eelmise aasta stipendiaadi Karl Erik Nazarovi sõnul täiendas ta ERGO stipendiumi abiga isiklikku taastumisravi masinaparki. „Need taastumisvahendid aitavad mul pärast raskeid treeninguid ja võistlusi taastuda, nii et olen järgmiseks päevaks värskemalt valmis,“ ütles Nazarov. 

Samuti eelmisel aastal stipendiumi pälvinud iluuisutaja Eva-Lotta Kiibus kasutas ERGO stipendiumi täiendavate laagrite tarbeks. „Tänu stipendiumile sain minna laagritesse, mis ei olnud algselt planeeritud. Need olid ettevalmistuseks hädavajalikud peale koroonasse haigestumist,“ rääkis ta. 

Stipendiumi eesmärk on toetada noorte sportlaste ettevalmistust ja osalemist rahvusvahelistel võistlustel. Stipendium on sihtotstarbeline ja mõeldud treening- ning võistluskulude või spordivahendite soetamise katteks. Stipendiumi taotlemise tähtaeg on 30. juuni 2021 ja seda saab taotleda www.ergo.ee/noorsportlane2021