ERGO tantsupreemia 2011 pälvisid Luana Georg ja Jonathan Hanks

30. aprill 2011

ERGO tantsupreemia 2011 pälvisid Luana Georg ja Jonathan Hanks

Rahvusvahelisel tantsupäeval, 29. aprillil andis ERGO koostöös Eesti Rahvusballetiga kahele rahvusballeti tantsijale üle ERGO tantsupreemiad.
ERGO naistantsija preemia 2011 pälvis Luana Georg muusikaliselt ja näitlejameisterlikkuselt kõrgtasemel ning tehniliselt täpselt esitatud rollide eest – Sülfiid (Bournonville’i „Sülfiid“), Marie ja Lumekuninganna (Tšaikovski „Pähklipureja“), Julia (Prokofjevi „Romeo ja Julia“), Mélisande (Härmi „Pelléas ja Mélisande“), pas de trois ja „Väikeste luikede tants“ Tšaikovski „Luikede järvest“, Lescaut' armuke (MacMillani "Manon") jpt. Luana Georg on lõpetanud Tallinna Balletikooli 1993. Ta on tantsinud Rahvusooper Estonia balletitrupis aastail 1993–1994 ja on olnud samas solist alates 1999. aastast. Luana Georg on pälvinud mitmeid auhindu: Klaudia Maldutise nimeline preemia (2001), Philip Morrise tantsuauhind (2000, 2002), Eesti teatri aastaauhind (2004), Vabariigi Presidendi Kultuurirahastu noore kultuuritegelase preemia (2007).

ERGO meestantsija preemia 2011 pälvis Jonathan Hanks näitlejameisterlikkuselt kõrgtasemel, tehniliselt täpselt ja hea partneritunnetusega esitatud rollide eest - Ninatark (Harangozó „Lumivalgeke ja 7 pöialpoissi“), Cassio (Kesleri „Othello“), „Hispaania tants“ (Tšaikovski „Luikede järv“). Jonathan Hanks on olnud mitme rahvusvahelise võistluse finalist – Ursula Moreton Award (2006), Kuningliku Akadeemia Phyllis Baddelli nimeline võistlus (2006), Kenneth MacMillani nimeline Koreograafiavõistlus (2007), Noorte Briti tantsijate võistlus (2007), Ameerika noorte tantsijate Grand Prix (2009).ERGO juhatuse liikme Maarika Liivamägi sõnul on ERGO-l Eesti Rahvusballeti peatoetajana hea meel jätkata eelmisel aastal alustatud traditsiooniga. „ERGO tantsupreemia laureaadid on pakkunud publikule suurepäraseid tantsuelamusi. Ainult tantsijad ise teavad, kui suur pühendumus ja raske töö selle sära taga peitub,“ ütles Liivamägi.

ERGO Eesti Rahvusballeti peatoetajana soovib anda oma panuse rahvusliku kõrgkultuuri edendamisse ning kindlustada kvaliteetseid balletielamusi. ERGO on Eesti Rahvusballeti peatoetaja alates 2010. aastast.

Annika Loigu
Kommunikatsioonijuht